Ilustrační FOTO - Haló noviny

D1 na Benešovsku uzavřela nehoda kamionu s kyselinou, jež vytéká

Dálnici D1 uzavřela na 66. kilometru ve směru na Brno nehoda kamionu, který převážel kyselinu fosforečnou. Kamion se převrátil na bok, kyselina uniká, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Podle informací na webu policie se nikdo nezranil.

Hasiči zasahují v plné protichemické ochraně, mají skafandry i dýchací přístroje. "Hasiči vytvořili několik hrází, aby se kyselina nešířila do okolní půdy," řekl Svoboda. Na místo míří náhradní cisterna, do které se bude kyselina přečerpávat. Až poté, co se podaří obsah havarované cisterny přečerpat, bude se kamion převracet zpět na kola.

Policie dopravu odklání na 56. kilometru na Soutice na Benešovsku, zpět na dálnici se mohou řidiči vracet na 66. kilometru u Lokte.

Podle dostupných informací se kyselina fosforečná používá při zpracování ropy a při úpravě kovů. Využívá se také při výrobě nealkoholických nápojů, mimo jiné nápoje Coca-Cola.

Podle portálu krizového řízení jihomoravských hasičů je nehořlavá, ale v teple se může rozkládat a vytvářet leptavé a toxické plyny. Toxická je požitím, při styku s kůží, při zasažení očí, ale i vdechováním.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


slechta48
2020-04-18 17:07
Zřejmě se v brzké době bude na našich dálnicích převážet v
cisternách i nitroglycerín. Bude stačit jen jedna cisterna a idiot,
který to pošle na dálnici ...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.