FOTO - Pixabay

Hořel uprchlický tábor

Jeden z největších uprchlických táborů v Řecku značně poškodil požár v důsledku násilností, které tam propukly po smrti jedné Iráčanky.

Požár se v táboře Vial na ostrově Chios rozhořel v sobotu večer a zničil kantýnu, zařízení využívaná azylovou službou, stany a mnoho obytných buněk. »Je zničena velká část administrativní části,« sdělil zástupce řeckého ministra pro uprchlíky Manos Logothetis.

Při požáru se nikdo nezranil, tři lidé byli zatčeni za účast na násilnostech, které začaly po úmrtí irácké žadatelky o azyl. Policistům se podařilo situaci zklidnit kolem jedné hodiny po půlnoci.

Sedmačtyřicetiletá Iráčanka byla tento týden hospitalizována s horečkou a podle řecké agentury ANA u ní byl test na koronavirus negativní. V uprchlických táborech byla vyhlášena kvůli epidemii karanténa. Úřady se snaží zamezit kontaktu místních lidí s obyvateli táborů. V Řecku nemoc COVID-19 zabila 110 lidí, více než 2200 lidí se nakazilo a z nich 67 je na jednotkách intenzivní péče.

AFP také s odvoláním na italskou pobřežní stráž informuje o situaci kolem migrantů u Sicílie. Až 180 uprchlíků zachráněných ve Středozemním moři bylo umístěno do karantény na loď, která kotví v blízkosti sicilského Palerma. Na loď Rubattino byly v pátek a včera přemístěny dvě skupiny uprchlíků. První z nich tvoří 146 lidí, kterým na moři pomohla německá loď Alan Kurdi, druhou 34 lidí, jimž pomohli španělští záchranáři z plavidla Aita Mari. Spolu s uprchlíky je na převozní lodi Rubattino 20 dobrovolníků z Červeného kříže.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.6, celkem 8 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.