Ilustrační FOTO - Pixabay

Dovolání neprošlo

Nejvyšší soud odmítl dovolání Milana Antoniaziho, jenž dostal za obchody s nelegálním lihem jedenáctiletý trest vězení. Líh pocházel od zlínského podnikatele a šéfa takzvané lihové mafie Radka Březiny.

Antoniazi byl majitelem likérky AB style. Nejvyšší soud rozhodl nedávno bez veřejného jednání, výsledek ČTK zjistila z databáze InfoSoud.

Krajský soud v Ostravě i Vrchní soud v Olomouci uznaly Antoniaziho vinným z krácení daní. Podle obžaloby způsobil státu škodu na daních za miliardu korun. Patřil k nejvýznamnějším Březinovým odběratelům.

Antoniazi se původně k činu přiznal, později svou výpověď vzal zpět s vysvětlením, že si ji policie na něm vynutila. Březinu prý sice znal, ale nikdy nepřekročil zákon. Justice Antoniazimu neuvěřila. Jeho původní doznání bylo v souladu s dalšími důkazy a výpověďmi svědků.

Muž podle obžaloby nakoupil od Březiny přibližně čtyři miliony litrů lihu. K jeho usvědčení významně pomohla mimo jiné výpověď Březinova mladšího bratra Tomáše, který se rozhodl s policií spolupracovat.

Rozsáhlé obchody s nezdaněným lihem, za kterými jako hlavní organizátor stál Radek Březina, vypluly na povrch na podzim 2012. Většina aktérů již byla pravomocně odsouzena v sérii procesů. Březina dostal 13 let. Antoniazi má nyní ještě možnost podat ústavní stížnost, musel by však argumentovat porušením svých základních práv.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 7 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.