Obrana koupí zbraně za miliardy

Ministerstvo obrany uzavřelo rámcovou smlouvu s Českou zbrojovkou na nákup až 39 000 ručních zbraní. Od české společnosti si armáda pořídí útočné pušky Bren 2, pistole CZ P-10 nebo podvěsné granátomety. Za zbraně zaplatí až 2,35 miliardy korun.

Smlouvu chtěl úřad podepsat už před rokem, zakázku ale zdržela stížnost podaná k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Antimonopolní úřad podnět definitivně zamítl na začátku roku.

Smlouvu podepsal náměstek ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Lubor Koudelka a ředitel České zbrojovky Ladislav Britaňák.

Útočná puška CZ BREN 2. FOTO - Wikimedia commons

»Naším cílem je modernizovat armádu, ale v této těžké době také podpořit český průmysl a udržet pracovní místa,« okomentoval zakázku ministr obrany Lubomír Metnar (ANO).

»Pro armádu je to významný krok ke stabilitě,« uvedl náčelník generálního štábu Aleš Opata. »Se zbraněmi od České zbrojovky máme výborné zkušenosti, navíc podpoříme českou firmu,« dodal.

Nákup podle mluvčího ministerstva Jana Pejška navazuje na smlouvy z let 2010 až 2016, kdy obrana od České zbrojovky pořídila skoro 40 000 ručních zbraní.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.6, celkem 10 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.