Jiráček: Závěr ligy bude zvláštní

Už třetí přípravu během jednoho roku prožívá kvůli pandemii koronaviru a přerušeným soutěžím stejně jako další ligoví fotbalisté zlínský záložník Petr Jiráček. Bývalý reprezentant označil současný stav za zvláštní. Čtyřiatřicetiletý čtvrtfinalista Eura 2012 by si ale moc přál, aby se sezona dohrála.

Jak jste prožíval návrat po více než měsíci na trávník?

Žádná sláva to při prvním tréninku nebyla, celé to vyznívalo nějak zvláštně. Bylo to něco jiného, museli jsme dodržovat rozestupy, nebyli jsme u sebe, prostě takový divný trénink to byl.

Co míč? Jak se říká, nefackovalo vás to?

Musíte si to osahat a chvíli vám trvá, než si míč podmaníte. Podle mě se vše srovná během několika málo dní. Pohyb na hřišti stojí malinko více sil než běhání po lese. Jsou to prostě úplně jiné pohyby a tělo si na ně musí zvyknout.

Petr Jiráček je zlínským tahounem. Případná ligová dohra bude ale pro reprezentanty města obuvi, těžká i z důvodů boje o záchranu.

Je jasné, že na tuto sezonu jen tak nezapomenete. Určitě to platí také v množném čísle...

Ano. Je to pro všechny stejné, ale já se nemůžu zbavit dojmu, že je to něco jiného, zvláštního. Nejsem prostě zvyklý na tři přípravy během jednoho roku. Navíc nás teď čeká sedm týdnů do odloženého pokračování a to ještě nemusí být fixní datum.

Je ale možné, že se začne hrát dřív, než 8. června. Co vás nejvíce aktuálně drtí?

Co to je za trénink, když nesmíte chodit do kontaktů a navíc nebudete moct sehrát žádný přípravný zápas.

Nebyl ten příchod na stadion pro vás přeci jenom »šokem«?

Na první trénink jsem přijel sám ve svém voze. Všichni jsme dodrželi zaslané instrukce. Jakmile jsme vystoupili z auta, dostali jsme sporttestery. Trenér už měl naplánované rozdělení do skupin a tak začal trénink. Nic se nezdržovalo.

A co přísná hygienická nařízení?

Hned při vstupu byla k dispozici dezinfekce, při posilování venku se také hned všechno dezinfikovalo. Myslím, že jsme všechno splnili tak, jak bylo nařízeno.

Prozradíte, jak jste trénoval ten vzpomínaný měsíc individuálně?

Dopoledne jsem většinou posiloval doma a odpoledne jsem vybíhal do lesa.

Podle všeho jste se musel na spoluhráče těšit. Vždyť fotbal je také o

šatně!?

Jasně. Se spoluhráči jsem se neviděl měsíc, byť s některými jsem byl ve spojení. I přes nemožnost kontaktu a pokecání v kabině, jak bývá obvyklé, jsme stihli prohodit pár slov.

Upřímně, co se vám honí hlavou směrem k dohrání ligy?

Těžko říct, moc bych si to přál, ale záležet bude na mnoha okolnostech. Každopádně to bude zvláštní jít do závěru ligy po skoro třech měsících, kdy jsme neměli možnost sehrát ani jeden zápas.

(stu, zr)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(stu, zr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.