Ilustrační FOTO - Pixabay

Dovolená v Chorvatsku kvůli viru nezlevní

Ačkoliv je teď koronavirová krize, dovolená letos v Chorvatsku levnější nebude. Turistická sezona je už nyní ve velkém minusu, ale pronajímatelé nemají v úmyslu jít s cenami dolů. Na základě průzkumu mezi ubytovacími zařízeními včetně jednotlivých pronajímatelů to napsal web RTL.hr.

»Na turistiku, na níž je Chorvatsko finančně závislé, můžeme letos, soudě podle všeho, zapomenout. I když někteří lidé doufají, že se jim v létě vzhledem k situaci s koronavirem možná podaří pořídit levnější dovolenou, takový scénář, alespoň pokud jde o pronajímatele, není pravděpodobný,« napsal web.

Hoteliéři a pronajímatelé, které web kontaktoval, vesměs dali najevo, že žádné snižování cen za nocleh nebude. Většina se přitom spoléhá na již přijaté rezervace, převážně od hostů ze zahraničí.

»Nejsme si ještě jisti, jak se bude situace vyvíjet,« odpověděl na dotaz ohledně případných korekcí cen za ubytování Ivan Potkrajčić, člen vedení turistického a pohostinského koncernu Sunce hoteli. »Jsme spíše pro optimalizaci a otevření menšího počtu hotelů než pro snižování cen, které by dlouhodobě ohrozilo postavení na trhu,« dodal.

Ani skupina Maistra neuvažuje o znatelné úpravě cen. »Ceny za nocleh se výrazněji neměnily a o jejich drastické úpravě neuvažujeme. Myslíme si, že takové akce mají velmi sporné krátkodobé účinky a z dlouhodobého hlediska jsou zpravidla velmi škodlivé,« sdělili z vedení Maistry.

Jedna majitelka domu, která nemovitost pronajímá k rekreaci na ostrově Rab, prohlásila, že u ní levněji nebude. »Snižování cen na Rabu neplánujeme, protože jsme prodali už 80 procent všech termínů od 10. dubna do 1. října,« řekla serveru Vijesti.hr.

»O zlevňování nepřemýšlím. Můžu ceny jedině zvýšit,« říká i pronajímatelka na dalším chorvatském ostrově Cresu. Tvrdí, že všechny kapacity už má obsazené, jde o stálé hosty ze zahraničí. »Vzhledem k poplatkům, které nám stát uložil, lze cenu jedině zvýšit. K nám přijíždějí turisté z České republiky a už si vše zarezervovali,« dodala.

Naději Čechů, že letošní dovolenou přes koronavirovou krizi přece jen budou moci strávit na chorvatském Jadranu, minulý týden povzbudili premiéři obou zemí Andrej Plenković a Andrej Babiš. Na jejich společný popud mají už tento týden chorvatský ministr turistiky Gari Capelli a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová začít pracovat na »přijatelném modelu« příjezdu českých turistů do Chorvatska.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 4 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.