Ilustrační FOTO - Pixabay

Požadavky na očkování dětí se uvolní

Sněmovna schválila svou verzi novely o ochraně veřejného zdraví, která zmírňuje povinnost očkování kvůli pobytu na školách v přírodě. Požadavky na očkování dětí se tak uvolní méně, než chtěl Senát.

Poslanci odmítli snahu senátorů, aby se povinnost doložit očkování nevztahovala na soukromá zařízení pro předškolní děti a aby dítě před nástupem do mateřské školy nemuselo být očkováno proti žloutence typu B. Senát to zdůvodnil tím, že očkování hexavakcínou proti hepatitidě B není u dětí nezbytné, neboť žloutenka tohoto typu se přenáší transfúzí krve nebo pohlavním stykem. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) změny odmítl s tím, že by mohly vést ke snížení kolektivní imunity.

Sněmovní verze počítá s tím, že doklad o očkování nemá být nově podmínkou pro pobyt dítěte na škole v přírodě. Pro účast na zotavovacích akcích, tedy táborech, ale zůstane tato povinnost zachována.

Nově také očkování proti meningokoku u dětí do jednoho roku věku bude zdarma. Součástí novely se stalo také ustanovení, podle něhož hlavní hygienik má mít lékařské vzdělání.

(jad, ku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 3 hlasy.

(jad, ku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-04-23 10:51
Jen si zahrávejme.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.