Ilustrační FOTO - Pixabay

UEFA připustila, že některé domácí soutěže se nemusí dohrát

Evropská fotbalová unie UEFA připustila, že ve "zvláštních případech" mohou být některé domácí soutěže předčasně ukončeny. Neuplatňovala by pak žádné sankce. Představitelé UEFA se na tom shodli při úterní videokonferenci generálních sekretářů všech 55 národních asociací. Stalo se tak nedlouho předtím, než nizozemská vláda prodloužením mimořádných opatření prakticky znemožnila dohrání tamní nejvyšší soutěže.

V Nizozemsku nebude nově až do 1. září možné konání licencovaných akcí. Opatření se týká i fotbalových utkání bez diváků. Tamní fotbalový svaz KNVB chtěl přitom pokračovat v soutěžích od 19. června zápasy na prázdných stadionech.

UEFA vyzvala národní asociace, aby kvůli pandemii předčasně neukončovaly domácí soutěže, poté co se počátkem dubna takto rozhodlo vedení belgické ligy. Takový krok označila unie za unáhlený. Zároveň varovala, že příliš brzké rozhodnutí o ukončení soutěže by mohlo vést až k tomu, že daná národní asociace ztratí svá místa v příštím ročníku evropských pohárů.

V Belgii sezona oficiálně stále ještě neskončila. Verdikt vedení soutěže měla formálně schválit valná hromada 24 klubů z první a druhé ligy, ale její zasedání bylo už dvakrát odloženo. Nově se sejde v pondělí, protože čeká na páteční vyjádření belgické vlády, která by mimo jiné měla oznámit, zda uvolní opatření v boji proti šíření koronaviru natolik, že bude možné pořádat utkání bez diváků.

UEFA chce v létě dohrát nejen domácí soutěže, ale i evropské poháry. Kvůli pandemii ale přesunula mistrovství Evropy z letošního léta na příští rok. Odložila také červnové mezistátní zápasy, čímž vznikl prostor právě na dohrání domácích soutěží.

Kvůli šíření nemoci covid-19 není ani jasné kompletní složení účastníků Eura, na němž zbývají čtyři volná místa. Jedno z nich se týká i "české" skupiny, kam k výběru trenéra Jaroslava Šilhavého, Anglii a Chorvatsku přibude buď Izrael, Norsko, Skotsko, nebo Srbsko. Původně se o zbylých účastnících ME mělo rozhodnout na konci března. Nyní by se tak mohlo stát v říjnu nebo v listopadu. Na tu dobu jsou ale naplánovány zápasy druhého ročníku Ligy národů.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.