Ilustrační FOTO - Haló noviny

Slováci bez maturit

Klasické maturitní zkoušky na Slovensku se kvůli koronaviru letos neuskuteční, místo toho se použije průměr známek z vysvědčení.

Žák, který nebude s tímto způsobem hodnocení spokojen, ale bude moci požádat o absolvování ústní maturity. Novinářům to řekl ministr školství Branislav Gröhling. Slovensko již v březnu v souvislosti s pandemií choroby COVID-19 školy uzavřelo.

Letos je v maturitních ročnících na pětimilionovém Slovensku 41 000 žáků, kteří navštěvovali 695 různých škol. Gröhling odhadl, že o absolvování maturitní zkoušky požádá 2000 až 3000 z nich.

»Vím, že maturita je vnímána jako typická tečka za studiem na střední škole a možná i jako příprava na (přijímací) zkoušky na vysokou školu. Nyní jsme v mimořádné situaci, a proto musíme přijímat i mimořádná opatření,« uvedl Gröhling.

Slovenský plán postupného rušení karanténních opatření kvůli koronaviru, který země spustila dříve v tomto týdnu, počítá s tím, že školy budou otevřeny až v poslední čtvrté fázi. Úřad hlavního hygienika Slovenska minulý týden uvedl, že maturitní zkoušky lze uskutečnit v největších místnostech škol tak, aby mezi zkoušejícími pedagogy byly odstupy alespoň dva metry. Úřad stanovil také další podmínky, jako například omezení osobního kontaktu či používání vlastních psacích potřeb.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.4, celkem 7 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.