Ilustrační FOTO - Pixabay

Pomůcky objednány do začátku května

Ministerstvo vnitra má objednávky ochranných pomůcek do prvního týdne v květnu. Pracovní skupiny Ústředního krizového štábu mají předložit rámec následného zajišťování pomůcek, řekl po zasedání Ústředního krizového štábu jeho šéf a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Hamáček se kloní se k tomu, aby za standardního režimu klíčovým orgánem zodpovídajícím za nákupy, skladování a distribuci zdravotnického materiálu byla Správa státních hmotných rezerv.

»Jde v principu o to, abychom v rámci uvolňování opatření zajistili, že postupně přejdeme z krizového režimu dodávek ochranných pomůcek, jejich nákupu a distribuci, do více standardního režimu,« řekl Hamáček. Štáb tak uložil odborným pracovním skupinám, aby předložily rámec zajišťování pomůcek po prvním květnovém týdnu.

Ministerstvo vnitra podle údajů na svém webu dosud v zemi distribuovalo zhruba 52,3 milionu roušek, 7,2 milionu respirátorů, 19 milionů rukavic, přes milion rychlotestů a brýlí a další statisíce ochranných prostředků, jako jsou obleky, návleky nebo štíty. Ministerstvo zdravotnictví distribuovalo 13,6 milionu roušek, čtyři miliony respirátorů, 4,6 milionu rukavic a statisíce ochranných oděvů či rychlotestů. Ministerstvo zdravotnictví zásobuje pomůckami fakultní nemocnice, krajské hygienické stanice a laboratoře. Ministerstvo vnitra pak páteřní síť nemocnic, záchrannou službu a přes kraje rozesílá roušky a respirátory dalším institucím včetně domovů seniorů.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 4 hlasy.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.