Kdo rychle dává, dvakrát dává

Staré přísloví, které stále má svou platnost, zejména v dobách zlých a tedy i současné, kdy statečně bojujeme se zákeřným koronavirem.

Kromě odvahy, plného nasazení a obětavosti lékařů, sester, zdravotníků, dobrovolných hasičů a řady dalších jsou důležitou a nezbytnou součástí také finance. Proto proběhlo ve čtvrtek 23. dubna v budově krajského úřadu Ústeckého kraje slavnostní předání dárkového šeku v hodnotě 150 tisíc Kč, který věnovali zastupitelé za KSČM Ústeckého kraje (ÚK) Krajské zdravotní (KZ).

Peníze budou použity na nákup speciálních postelí na dětské infekční oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Šek byl předán generálnímu řediteli KZ Petru Fialovi zástupci Krajského výboru KSČM - náměstkem hejtmana ÚK Stanislavem Rybákem, Pavlem Vodseďálkem, Radkem Černým a Jitkou Sachetovou (všichni na foto).

V úvodu hejtman Oldřich Bubeníček řekl, že se na pondělním klubu jeho členové domluvili touto formou pomoci, a podpořit tak snazší zvládnutí boje proti nebezpečné pandemii. Zastupitelé se složili částkou 95 tisíc Kč a ÚKV přidal dalších 55 tisíc Kč. Radek Černý, který je vedoucím kandidátem za KSČM v Ústeckém kraji v podzimních krajských volbách, zdůraznil, že KSČM velmi záleží na zdraví občanů, z nichž řada pracujících téměř bez oddechu si zaslouží naši hlubokou úctu a vřelý dík. Pomoci je však třeba také těm, kteří se se zákeřnou nemocí potýkají, a je třeba zlepšit jejich komfort při pobytu v nemocnici.

Celá akce od svého počátečního nápadu přes schválení a předání šeku trvala pouhé čtyři dny, což svědčí o skvělé práci komunistů v Ústeckém kraji, zejména ve zdravotnictví, kde je Krajská zdravotní výlohou jejich dobré práce.

Soňa PULEROVÁ

FOTO – Josef ŠENFELD


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 18 hlasů.

Soňa PULEROVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.