Saakašvili bez hlasů

Parlament v Kyjevě nehlasoval o kandidatuře gruzínského exprezidenta Michaila Saakašviliho na post místopředsedy ukrajinské vlády. Po schůzi poslanecké frakce nejsilnější strany Sluha národa to řekla poslankyně Iryna Vereščuková. Pro schválení kandidatury, kterou Saakašvilimu nabídl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, není podle Vereščukové ve sněmovně dost hlasů.

Gruzínský exprezident Michail Saakašvili. FOTO - Wikimedia commons

Saakašvili na schůzi představil poslancům hlavní vládní strany svůj program, podle něhož se má zaměřit na urychlení reforem a jednání s Mezinárodním měnovým fondem. Podle Vereščukové ale návrh konkrétních kroků poslanci od Saakašviliho neslyšeli. Saakašvili, jehož původně v roce 2015 na Ukrajinu pozval exprezident Petro Porošenko, se v létě roku 2017 se svým patronem nepohodl a přišel o ukrajinské občanství. Loni v květnu mu ho ale Zelenskyj vrátil. Vicepremiérskou funkci Saakašvilimu nabídl ve středu a gruzínský exprezident nabídku přijal.

Saakašvili odklad hlasování nekomentoval. Pouze řekl, že do programu parlamentu nebyl bod o jeho jmenování zařazen. Zda a kdy se poslanci k projednávání vrátí, neuvedl. Pokud prý nakonec jmenován bude, »předloží během týdne návrhy zákonů na ulehčení života drobných a středních podnikatelů«.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-04-25 18:12
Pěkný "Sluha národa". Myslím Zelenskij. Ale možná i ano,
jde jen o to kterého.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.