Krpálek se těší na tatami a vzpomíná na první titul z ME

Judista Lukáš Krpálek se těší na zápasy na tatami, ale uvědomuje si, že jako kontaktní sport si judo na povolení ještě počká. Riziko nákazy koronavirem je vyšší než u jiných sportovních odvětví. Doufá, že se situace v Evropě uklidní do podzimu, aby nepřišel o vysněné mistrovství Evropy v Praze. První titul z ME má Krpálek spojený s krásnými výhrami a fanoušky.

Judo není venkovní sport, takže olympijský šampion z Ria musí v přípravě nadále improvizovat. "Cvičím doma, na zahradě. Posiluju každý den. Do toho dělám spoustu věcí na zahradě. Samozřejmě mi chybí trénink toho juda a myslím si, že hned tak kontaktní sport nespustí," komentoval úřadující mistr světa aktuální situaci v rozhovoru s ČTK.

Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Má pro postup vlády pochopení. "Jsme kontaktní sport a ten výkon je tam obrovský. Jsem rád, že se spustilo, že se může cvičit venku, může se chodit běhat, na kolo a tak," řekl.

Příští týden měl zápasit na mistrovství Evropy v Praze, ale kontinentální šampionát byl odložen, dokonce dvakrát. Aktuálně na termín na začátku listopadu. Vzhledem k situaci v Evropě není jisté, že se za více než půl roku v O2 Areně bude moci uskutečnit.

"Doufám, že všechno bude v pohodě, že se to vrátí do normálu. Že celá Evropa i celý svět bude fungovat normálně a že ta Evropa proběhne. Do poslední chvíle v to budu věřit. Byla by to pro mě taková odměna startovat na domácím šampionátu. Hrozně moc by mě mrzelo, kdyby ta Evropa byla zrušená," prohlásil devětadvacetiletý český reprezentant, jenž má z ME ve sbírce tři zlaté medaile.

Uvědomuje si ale, že koronavirus může být silnější. "Jde o zdraví všech lidí, takže by to člověk musel pochopit. Něco jiného by bylo, kdyby ta Evropa byla zrušená třeba kvůli tomu, že jsme to nezvládli uspořádat. Když jde o zdraví lidí, tak je to něco jiného a člověk to musí tak brát," dodal.

Krpálek má první titul z ME spojený s krásnými výhrami a fanoušky

Judista Lukáš Krpálek na své první evropské zlato rád vzpomíná. Šampionát v Budapešti, který před sedmi lety vyhrál, ho nadchl početným zastoupením českých fanoušků i pohlednými výhrami v těžkých zápasech. První triumf na velké seniorské akci se mu zaryl hluboko do paměti.

"Na tu Evropu vzpomínám hrozně rád, mám na to hrozně krásné vzpomínky. Na tom turnaji jsem měl hrozně těžké zápasy a podařilo se mi je nádherně vyhrát, vždycky nádherným hodem. Bylo tam hodně českých fanoušků, hodně českých trenérů z různých klubů, podpora v hledišti byla obrovská," zasnil se Krpálek v rozhovoru s ČTK.

V roce 2011 získal bronz na mistrovství světa, ale z evropských šampionátů měl do té doby jen páté, sedmé a deváté místo. "Když člověk vybojuje tu první medaili, tak to jsou rozhodně ty nejhezčí pocity. To se zaryje hluboko do paměti," řekl judista, který pak v roce 2014 evropský titul obhájil.

Ve finále ME 2013 po třech porážkách poprvé porazil Nizozemce Henka Grola, dosud svého neoblíbeného soupeře. "Je to soupeř, který mi úplně moc nesedí a na kterého jsem docela dost dlouho neuměl. Bilance pro mě není moc pěkná (3:7), ale většina zápasů proběhla, když jsem byl mladý a on byl na vrcholu," vzpomínal Krpálek.

Nizozemského rivala porazil předloni na mistrovství Evropy i na mistrovství světa, ale poslední dva vzájemné duely s ním prohrál. Naposledy v duelu o bronz na loňských Evropských hrách v Minsku. "Pro mě je mnohem důležitější ho porazit na takovém turnaji, jako je Evropa, svět nebo olympiáda," poznamenal olympijský šampion z Ria.

S většinou soupeřů mimo tatami vychází přátelsky, ale Grol je výjimka. "Je to asi jediný soupeř, se kterým se nebavím. Nejsem jediný, má to hodně lidí. On je takovej, že ani nepozdraví. Moc se nebaví, přijde mi takový povýšený," vylíčil úřadující mistr světa.

Pětatřicetiletý Grol těžko snáší porážky. "Dost často odešel z pódia, když jsme se měli fotit na stupních vítězů. Proto já ho úplně moc nemám rád a on to samozřejmě moc dobře ví. Když se potkáme, tak mu jdu naproti, abych ho pozdravil, ale on často radši dá hlavu dolů a dělá, že mě nevidí, aby mě nemusel pozdravit," dodal Krpálek.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.