Ilustrační FOTO - Pixabay

Akce solidarity s Venezuelou

Nejrůznější politické strany (mezi nimi i KSČM – pozn. red.), organizace a jednotlivci zvedají své hlasy v solidaritě s venezuelským lidem, který je dnes obětí brutálního obléhání a zločinných sankcí imperialistických mocností.

Dne 19. dubna 2020, kdy jsme si připomněli 210. výročí povstání venezuelského lidu za nezávislost proti nadvládě bývalé španělské říše, vyjadřujeme neochvějnou podporu boji venezuelského lidu o zachování své nezávislosti a uplatnění svého práva na suverenitu a sebeurčení.

V této souvislosti jednoznačně odmítáme jakéhokoli pokusy zasahovat do vnitřních záležitostí lidu Venezuely, jakož i všechny plány imperialistických mocností usilující o násilnou změnu vlády v této zemi. Součástí těchto plánů je i tzv. přechodný plán pro Venezuelu, připravený USA, ke kterému se automaticky připojili evropští spojenci a některé jihoamerické vlády.

Tento plán předpokládá další eskalaci agresivních opatření proti Venezuele, jehož cílem je pod záminkou globální pandemie omluvit další eskalaci blokády a nelegálních jednostranných sankcí, které zhoršují dopady globální pandemie na venezuelský lid.

Z těchto důvodu považujeme pokračování a rozšiřování jednostranných a exteritoriálních sankcí za zločin proti občanům Venezuely. Vyzýváme k okamžitému zrušení nezákonných sankcí vlády USA a evropských zemí proti Venezuele. Rovněž požadujeme vrácení finančních zdrojů Bolívarské republice Venezuela, zdrojů nezákonně držených v mezinárodních bankách, aby mohly být použity pro naléhavé potřeby země v boji proti COVID-19 a pro podporu hospodářského rozvoje země.

Závěrem varujeme světovou veřejnost před vážnou hrozbou rozpoutání vojenské intervence a imperialistické války proti Venezuele. Americká vláda se chystá připravit příhodné mezinárodní podmínky pro zahájení války v Latinské Americe a Karibiku. Kroky amerického ministerstva spravedlnosti proti venezuelskému prezidentovi a vedoucím představitelům bolívarské vlády, neobvyklý nárůst americké vojenské přítomnosti v Kolumbii, společná americko-kolumbijská vojenská cvičení poblíž venezuelských hranic a nedávné rozmístění amerického námořnictva v Karibiku pod záminkou boje proti obchodování s drogami jsou jasným důkazem nebezpečných záměrů amerického imperialismu k vyprovokování války proti Venezuele.

Vyzýváme světovou veřejnost, aby se postavila proti tomuto válečnému šílenství imperialismu v Latinské Americe a Karibiku, a hájila právo venezuelského lidu na sebeurčení a mír.

(za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.5, celkem 39 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


tomasklima162
2020-04-27 12:57
Soucit s lidem Venezuely cítím od chvíle, co byl zotročen komunisty.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.