Ilustrační FOTO - Pixabay

Důkaz zatím neexistuje

Zatím neexistuje důkaz, že lidé, kteří se vyléčili z nákazy koronavirem, jsou chráněni před druhou stejnou koronavirovou infekcí. A to i přesto, že mají protilátky.

Uvedla to v sobotu Světová zdravotnická organizace (WHO). V prohlášení proto varovala před vydáváním nějakých »dokladů o imunitě« či podobných certifikátů pro lidi, kteří nákazu prodělali. Tento přístup může podle WHO ještě víc přispět k šíření nemoci. Jihoamerický stát Chile např. minulý týden oznámil, že zavádí »zdravotní pasy« pro ty, kteří se z koronavirové infekce vyléčili. Jestliže tamní úřady zjistí, že vyléčení mají v těle protilátky, mohou se okamžitě zapojit zpět do pracovního procesu. WHO ale před tímto postupem varuje. Zdůraznila, že přesnost a spolehlivost testů na protilátky »nemusí být zaručena«. »Nepřesné imunodiagnostické testy mohou nesprávně rozdělit lidi dvěma způsoby,« uvedla WHO. »Ti, kteří byli nakaženi, mohou být označeni za negativní, a ti, kteří nebyli infikováni, mohou být označeni za pozitivní. Obě tyto chyby mají vážné důsledky,« dodala WHO.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.