Ilustrační FOTO - Haló noviny

Ve Vrběticích se čistí i po pěti letech

V náročném svahovitém terénu pokračuje čištění bývalých muničních skladů ve Vlachovicích-Vrběticích na Zlínsku, kde před více než pěti lety vybuchly dva sklady s municí. Společně s pyrotechniky jsou na místě nasazeni také lezci z řad hasičů.

Práce na ohledání v epicentru skladovacího objektu č. 12 pokračují podle policie i v době nouzového stavu. Cílem velitele zásahu je záchranné a likvidační práce v areálu co nejdříve ukončit, sdělila mluvčí policie Lenka Javorková.

»Nyní pracují pyrotechnici v náročném svahovitém terénu, který si vyžaduje i nasazování lezeckých skupin Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Pyrotechnici při ohledání epicentra exploze stále nacházejí velké množství zbraní, poškozené munice a jejich elementů. Poté, co ukončíme činnosti v epicentru, bude proveden plošný sběr doposud neprohledaných lokalit v rozloze kolem 26 hektarů,« uvedla Javorková.

Pyrotechnici nyní pracují ve dvousměnném provozu, aby maximálně využili denního světla. Kvůli pracím je denně uzavírána pozemní komunikace mezi Haluzicemi a Lipovou, v ranních hodinách je však umožněn průjezd autobusových spojů.

Ohledání prvního vybuchlého skladu ve Vrběticích skončilo v červnu 2017, následně zahájili pyrotechnici práce u druhého explodovaného skladu. Po zimní pauze pokračují na místě od začátku března. Zásah policie by v areálu mohl skončit do poloviny letošního roku.

Jeden sklad ve Vrběticích vybuchl v říjnu 2014, druhý v prosinci téhož roku. Při prvním výbuchu zemřeli dva lidé. Sklady si pronajímala ostravská firma Imex Group. Policie exploze vyšetřuje jako úmyslné obecné ohrožení. Munice v dalších skladech byla z Vrbětic odvezena.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 5 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.