Ilustrační FOTO - Pixabay

Německo, Slovensko i Rusko hlásí pokles nově nakažených

V Německu se za den potvrdilo 1018 nakažených koronavirem, nejméně od poloviny března, počet úmrtí vzrostl o 110 na 5750. Pozitivně testovaných výrazně ubylo i na Slovensku, v neděli přibyli jen dva infikovaní. Rusko hlásí za posledních 24 hodin 6198 nových případů nákazy; téměř o 200 méně, než předchozí den.

Německo hlásí 1018 nově nakažených, nejméně od poloviny března

V Německu se za předchozí den potvrdilo dalších 1018 případů nákazy koronavirem, což je nejmenší denní nárůst od poloviny března. Celkem tak země, které má 83 milionů obyvatel, dosud registruje 155.193 potvrzených případů, informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na údaje Institutu Roberta Kocha (RKI).

Počet úmrtí z řad nakažených vzrostl za den podle RKI o 110, což je stejně, jako informoval ústav minulé pondělí. Během minulého týdne byly denní počty úmrtí výrazně vyšší, ve středu bylo oznámeno dokonce 281 úmrtí, poté počty klesaly. Celkem eviduje Německo dosud 5750 úmrtí lidí nakažených koronavirem.

Pokud jde o počty nově potvrzených případů za den, je v Německu patrný sestupný trend několik dní. Za sobotu se počet potvrzených případů nákazy zvýšil o 1737, za pátek o 2055, za čtvrtek o 2337 a den předtím o 2352.

Na Slovensku výrazněji ubylo nových případů koronaviru

Na Slovensku v posledních třech dnech výrazněji klesl počet potvrzených nových případů koronaviru. V neděli přibyli v pětimilionové zemi jen dva infikovaní. To je nejméně od první poloviny března, kdy Slovensko zaznamenalo prvního nakaženého. Vyplývá to z oficiálních statistik.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Celkově má Slovensko 1381 lidí pozitivně testovaných na koronavirus a 18 lidí s koronavirem zemřelo. S nemocí covid-19, kterou koronavirus způsobuje, bylo v neděli hospitalizováno 61 pacientů a pouze jeden z nich musel být napojen na umělou plicní ventilaci.

Premiér Igor Matovič na sociální síti napsal, že Slovensko má z evropských zemí v přepočtu na obyvatele nejméně obětí s nemocí covid-19.

Vládní institut zdravotní politiky minulý týden v novém odhadu uvedl, že při vrcholu nákazy letos v září by na Slovensku mohlo být jen 5580 infikovaných. Oproti předchozím prognózám to znamená výrazný pokles. Podle institutu číslo ukazující, kolik lidí může nakazit jeden infikovaný, ve většině populace Slovenska již kleslo pod hodnotu jedna.

Bratislava kvůli koronaviru ještě v březnu uzavřela školy, řadu prodejen, restaurace či zábavní parky, později zavedla povinné překrytí úst a nosu rouškou či šátkem při pohybu lidí na veřejnosti. Minulý týden začalo Slovensko karanténní opatření uvolňovat.

V Rusku přibylo 6198 nových případů nákazy, obětí je 794

Rusko hlásí za posledních 24 hodin 6198 nových případů nákazy koronavirem, což je téměř o 200 méně než předchozí den. Celkem je v zemi 87.147 nakažených a 794 lidí s nemocí covid-19 zemřelo; za poslední den přibylo 50 nových úmrtí, informoval zpravodajský server The Moscow Times.

Rusko, které má 146 milionů obyvatel, už překonalo co do počtu nakažených Čínu, která oficiálně oznámila, že v zemi bylo zaznamenáno 82.870 případů nákazy. V celosvětovém měřítku je Rusko devátou nejhůře postiženou zemí.

Moskevské úřady oznámily, že nemají v úmyslu zmírnit karanténní opaření během svátků 1. a 8. května. Odborníci se obávají, že by během těchto dní mohlo dojít k prudkému nárůstu nově nakažených, pokud lidé nebudou dodržovat pravidla izolace.

Ministerstvo obrany uvedlo, že se nemocí covid-19 od března do 26. dubna nakazilo nejméně 874 ruských vojáků, z nich 19 je v kritickém nebo vážném stavu.

Nákazu téměř pěti desítek zaměstnanců oznámila také petrohradská Mariinská nemocnice. Nemocnice bude sloužit jen pacientům nakaženým koronavirem a všichni ostatní pacienti budou převezeni do jiných nemocnic.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.