Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Pražskou zoo v první hodině po znovuotevření navštívilo 200 lidí

Pražskou zoo navštívilo během první hodiny po otevření zhruba 200 návštěvníků. Zahradu může podle vládní vyhlášky navštívit 8500 lidí denně. Možný je pouze prodej e-vstupenek. Těch bylo v 10:30 zakoupeno 492. ČTK to řekl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Vládní opatření proti nemoci covid-19 uzavřela zoo veřejnosti 13. března.

"Nástup návštěvníků do znovuotevřené zoo je zatím v poklidu. V současnosti nedostatek vstupenek není. Zatím je návštěvníků pár. Neočekáváme, že by se maximální kapacita zahrady naplnila," řekl Bobek. Doplnil, že ráno se u vstupů ani expozic fronty netvořily.

Zájemci o návštěvu si mohou e-vstupenky zakoupit vždy od 17:00 dne předcházejícího návštěvě a během něj. Objem prodeje těchto e-vstupenek je však limitovaný. "Musíme zohlednit držitele běžných jednorázových či vícenásobných vstupenek, které si je zakoupili již dříve. Rezervujeme pro ně část kapacity, a to na základě dřívějších zkušeností s jejich návštěvností," doplnil ředitel Zoo Praha. Nyní neočekávají, že by se na zájemce o návštěvu zahrady vstupenky nedostaly.

Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Uzavřeny jsou zatím všechny vnitřní expozice a pavilony. Podle vládního nařízení mohou otevřít až za dva týdny. Neuskuteční se komentovaná krmení a další program. Nejsou přístupné expozice lemurů ani prostory u výběhu goril.

Zoo také zavedla další bezpečnostní opatření. Vstup do prostor venkovních zahrádek restaurací je ohrazený páskami a na povinnost nosit roušky a dodržovat rozestupy upozorňují informační tabule.

Bobek už dříve uvedl, že avizovaný vstup příslušníků Integrovaného záchranného systému a pracovníků ve zdravotnictví za jednu korunu bude platit až ode dne, kdy zoo bude fungovat ve standardním provozu, tedy patrně od 25. května.

Vláda původně avizovala, že zoologické zahrady budou moci otevřít až 25. května. Ve čtvrtek 23. dubna ale rozhodla o tom, že návštěvníci do nich mohou chodit skoro o měsíc dříve.

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo v pátek 24. dubna na svém webu podmínky, za kterých mohou být zoo v provozu. Návštěvníci si mohou vstupenky zakoupit jen on-line, aby se zamezilo shlukování lidí na místě. Počet návštěvníků nesmí přesáhnout 150 lidí na hektar.

Zoologická zahrada v Troji se návštěvníkům poprvé otevřela 28. září 1931. Loni do ní přišlo 1,456.526 návštěvníků. O více než 8000 lidí tak padl její dosavadní rekord z roku 2016. Chová přes 670 druhů zvířat. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.