Uctili památku osvoboditelů

V neděli 26. dubna uplynulo 75 let od doby, kdy vojska 2. ukrajinského frontu Rudé armády pod vedením maršála Sovětského svazu Rodiona Jakovleviče Malinovského osvobodila Brno, druhé největší město Československé republiky, od fašistického Německa.

Ze známých důvodů uctili brněnští komunisté toto letošní významné výročí našeho města prostřednictvím jen několika zástupců městského výboru v čele s jeho předsedou Martinem Říhou položením květin na Čestném pohřebišti na Ústředním hřbitově, k pomníku maršála Malinovského na Malinovského náměstí, k pomníku Rudoarmějce na Moravském náměstí a rovněž na pohřebišti padlých vojáků – památníku Rudoarmějců v parku na Božetěchové v Králově Poli. Obdobně k připomenutí tohoto výročí přistupují i jednotlivé základní organizace položením květin u dalších pomníků a památníků v Brně v městských částech Bystrc, Kohoutovice, Líšeň, Brno-sever, Královo Pole a Řečkovice.

Aleš RŮČKA, tiskový mluvčí MěV KSČM v Brně

FOTO - autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 20 hlasů.

Aleš RŮČKA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


jmarek3
2020-04-27 17:48
Vřelý dík za projevenou pietu k uctění Rudoarmějců a ostatních
osvoboditelů.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.