Ilustrační FOTO - Pixabay

Fotbalové ligy musí o dokončení soutěží rozhodnout do 25. května

Evropské fotbalové soutěže musejí do 25. května rozhodnout o tom, jak a kdy mají v úmyslu dokončit přerušenou sezonu. V dopise pro všech 55 členských federací je k tomu vyzvala UEFA, aby mohla plánovat nadcházející pohárovou sezonu.

Fotbalové ligy v Evropě byly přerušeny v polovině března kvůli pandemii koronaviru, a i když v posledních dnech se některé z nich připravují na restart, například Nizozemsko už ročník bez vyhlášení mistra předčasně ukončilo. V Belgii sice titul přidělili Bruggám, ale rozhodnutí o ukončení soutěže ještě před nadstavbou zatím valná hromada klubů nepotvrdila.

Česká liga po uvolnění vládních nařízení počítá s obnovením soutěže 25. května. Ještě to však musejí odsouhlasit zástupci 32 profesionálních klubů první a druhé ligy na grémiu, kde budou hlasovat o prodloužení sezony přes 30. červen. V červenci už totiž za normálních okolností začíná nový ročník.

"Národní svazy nebo ligy by měly do 25. května informovat o plánovaném obnovení soutěží včetně data restartu i o případné změně formátu," uvedl v dopise šéf unie Aleksander Čeferin. "Kdyby soutěž nemohla být dohrána, UEFA bude po národních svazech požadovat vysvětlení a také seznam účastníků pohárů pro ročník 2020/21," dodal.

UEFA nedávno zdůraznila, že sice upřednostňuje dohrání lig i za cenu změny herního formátu, ale za určitých okolností bude respektovat i jejich nedokončení. Jako důvody k předčasnému ukončení uvedla zákaz sportovních akcí ze strany státu nebo nepřekonatelné ekonomické problémy. Do pohárů by v takovém případě prošly týmy na základě aktuální tabulky.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.