Ilustrační FOTO - Pixabay

Jel by virolog Ivan Koněv do Čech?

Je široce známo, že v současné době ve dvou evropských státech (v Itálii a Srbsku) ruští vojenští specialisté-virologové pomáhají v boji s koronavirem. Ale málokdo ví, že mezi těmito odborníky se nachází také kapitán Ivan Koněv, jmenovec a velice vzdálený příbuzný maršála Sovětského svazu Ivana Stěpanoviče Koněva.

V současnosti dezinfikuje italské léčebny a ozdravné domy, kde panuje nepříznivé epidemiologické prostředí. Zjednodušeně řečeno, provádí očistu různých sanatorií a domovů důchodců, kde bylo nejvíce zemřelých na koronavirus. V těchto nebezpečných místech dnes pracují ruští virologové. Mezitím se v jiné evropské zemi, která je stejně jako Itálie a Srbsko postižena touto nemocí, dějí podivné věci…

Starosta obvodu Prahy 6 Ondřej Kolář dosáhl svého - demontáže památníku maršála Sovětského svazu I. S. Koněva.

V roce 1980 vděční Čechoslováci postavili památník hrdinovi 2. světové války a jeho vojákům za osvobození Prahy, a teď politik–rusofob se postavil proti názorům českého národa a nechal odstranit sochu velkého vojevůdce. Kolář místo toho, aby jako všechny zdravé síly bojoval s koronavirem, bojuje s památníkem připomínajícím hrdinský boj sovětských vojáků. A to právě v roce 75. výročí vítězství ve 2. světové válce! A ještě při odstraňování pomníku ošklivě vtipkuje: »Neměl masku. Pravidla jsou stejná pro všechny. Ven na ulici je možné vycházet pouze v masce, která přikrývá nos i ústa.« Upřímně věřím, že mezi českými antifašistickými vlastenci se najdou tací, kteří přikryjí ústa podlému politikovi!

Ale vraťme se ke kapitánu Koněvovi bojujícímu s reálným nepřítelem – virem, který dnes sužuje celý svět. Se žádostí o pomoc k Rusku obrátila Itálie, dnes Srbsko, dokonce USA neodmítly podporu ruských specialistů. Obrátí se ČR na Rusko o pomoc, až bude nejhůř? A jak na případnou žádost zareaguje Rusko? Pojede virolog Ivan Koněv do Čech?

Myslím si, že ano. Rusové nejsou pomstychtivý národ. Samozřejmě vždy pomohou slovanským bratrům z Čech. Zůstává jen otázkou, s jakou tváří bude český prezident Miloš Zeman hovořit se svým protějškem Vladimirem Putinem, když ví, jak podivně se někteří jeho spoluobčané stavějí vůči Rusku, k památce slavných osvoboditelů.

Kapitán Ivan Koněv vlastně vůbec není pravnukem maršála Koněva, je to takový zobecněný obraz. Všichni vojenští specialisté–virologové, kteří momentálně bojují za hranicemi své země s virem, jsou potomky velkého vojevůdce I. S. Koněva. A znesvěcením jeho památníku jste, Ondřeji Koláři, ale i vy, ostatní zastupitelé Prahy 6, hlasující pro odstranění, plivli do tváře jim i všem ostatním obyvatelům Ruské federace. Chce se věřit, že spravedlnost si vás najde a také, že se českým bratrům podaří vrátit sochu na své místo jak v čase, tak i v prostoru.

Alexej PAVLOVIČ

Překlad Miroslav HAVLÍK, redaktor Slovanské vzájemnosti


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.4, celkem 36 hlasů.

Alexej PAVLOVIČ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


donald.kaczerowski
2020-04-29 20:14
Alexej Pavlovič v závěru článku prachsprostě vyhrožuje.
hajek.jiri51
2020-04-29 19:34
Nic než nenávist,žluč a hnědáctví. Ani náznak objektivity a z
těhle sraček chce někdo plácat naši budoucnost. Ale už Bismark
říkal .. nebudu to zbytečně opakovat.
velkymaxmilian
2020-04-29 17:58
Soudruh Pavlovič má pravdu: "Samozřejmě vždy pomohou slovanským
bratrům z Čech." Máme letité zkušenosti, naposled nás v srpnu
1968 nás zachránili před kontrarevolucí... Dosti srandy, v roce 1980
žádní "vděční Čechoslováci" sochu Koněvovi nepostavili,
byl to jednoznačně symbol "završení" normalizace. Dobový
filmový týdeník dokumentuje, že slavnostního aktu se do posledního
muže účastnili vlastizrádci, signatáři zvacího dopisu. To, že
jakýsi Pavlovič napsal blábol, je jeho věc, ten kdo ho přeloží a
zařadí do HaNo vy udělal nejlépe kdyby emigroval do země "kde
maso na zítra snědli za cara Mikuláše"...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.