Ilustrační FOTO - Pixabay

Muži hrozí až výjimečný trest

Policie obvinila 42letého muže z Orlickoústecka z vraždy spáchané obzvlášť surovým způsobem. Hrozí mu 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

Muž je podezřelý, že minulý týden vraždil v obci u Lanškrouna. Policie po něm několik dní pátrala. Soud  na obviněného uvalil vazbu.

»Důvody vazby jsou dva, mohl by uprchnout a vyhýbat se trestnímu stíhání, za další by mohl trestnou činnost opakovat,« řekl mluvčí okresního soudu v Ústí nad Orlicí Jan Procházka.

Policisté se k případu podrobněji nevyjadřují. »Součástí dalšího vyšetřování bude i zadání znaleckých posudků ke zkoumání duševního stavu obviněného,« uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Pátrání po muži vyhlásila policie v pátek, zadržen byl v pondělí. »Hledaný 42letý muž byl v dopoledních hodinách námi na Českotřebovsku vypátrán. V současné době budou probíhat úkony v trestním řízení, které je zahájeno pro podezření na zvlášť závažný zločin vraždy,« uvedla v pondělí Vilímková.

»Touto cestou bychom rádi poděkovali veřejnosti a médiím za spolupráci, která přispěla k dopadení zadrženého muže,« dodala mluvčí.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.3, celkem 10 hlasů.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.