Někdejší viceprezident Joe Biden. FOTO - Wikimedia commons

Biden vítězem v Ohiu

Prezidentské primárky Demokratické strany v americkém státě Ohio, které byly kvůli pandemii nemoci COVID-19 korespondenční, vyhrál podle očekávání někdejší viceprezident Joe Biden. V demokratickém souboji o nominaci zůstal jediným kandidátem. Podle průběžných výsledků získal 72,5 % hlasů. V Ohiu pořádali primárky i republikáni, účastnil se jich jen nynější šéf Bílého domu Donald Trump, který se v listopadových volbách bude ucházet o druhý mandát.

Stranické volby v Ohiu byly původně plánovány na 17. března, ale šíření koronaviru vedlo k odkladu a následné změně hlasování na výhradně korespondenční. Ohio bylo jedním z prvních amerických států, které stranické hlasování kvůli epidemii odložilo. Demokraté v Ohiu rozdělují 136 delegátů na letní stranický sjezd, který prezidentského kandidáta oficiálně jmenuje. Již nyní je ale jisté, že se demokratickým kandidátem stane Biden, neboť jeho poslední zbývající rival, senátor Bernie Sanders, z klání odstoupil. Ale nadále sbírá delegáty, protože touto cestou chce získat podporu pro svůj levicový program. U republikánů byl favorit předem daný. Je jím Trump, který má ve straně neotřesitelnou pozici a měl dostatečný počet nominací už předem zajištěný.

(ava, čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 1 hlas.

(ava, čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-04-30 17:38
Prezidentské volby se v USA po Kennedym staly jen pouhou volbou
největšího lháře.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.