Ilustrační FOTO - Pixabay

Plzeň posílili švédský bek Lang a útočníci Musil, Suchý a Stach

Novými posilami hokejistů Plzně jsou švédský obránce Viktor Lang a útočníci Pavel Musil, Filip Suchý a David Stach. Klub rovněž prodloužil smlouvy s beky Vojtěchem Budíkem a Romanem Vráblíkem a útočníky Filipem Přikrylem, Lubošem Robem a Jaroslavem Kracíkem.

Pětadvacetiletý Lang se dohodl se Západočechy na ročním kontraktu. Uplynulou sezonu strávil v prvoligovém Chomutově, kde si v 54 zápasech připsal 17 bodů za pět gólů a 12 asistencí.

"Hodně si od něho slibuji. V Chomutově podával vynikající výkony. Je to takový typický švédský bek. Dobře bruslí i s přihlédnutím na jeho výšku, hraje silně pozičně a může být vidět i do ofenzivy. Velkého beka jsme potřebovali," uvedl sportovní manažer Tomáš Vlasák v tiskové zprávě.

Kontrakt na následující sezonu s opcí na další rok uzavřel s klubem sedmadvacetiletý Musil. "Pamatuji si ho už z lajny z Mladé Boleslavi, když hrál s Lencem a Hykou. Už tam prokazoval potenciál a po výměně do Olomouce explodoval," řekl Vlasák.

Musil hostoval z Mladé Boleslavi v Olomouci od konce října. Odchovanec Kolína má v extralize, kterou poprvé okusil v Pardubicích, na kontě 304 utkání a 133 bodů za 58 gólů a 75 přihrávek.

Osmadvacetiletý Stach působil v Plzni v letech 2016 až 2019 a nyní se vrací po sezoně strávené v Kladně. V extralize oblékl i dres Chomutova a v celkem 192 duelech nasbíral 114 bodů za 48 tref a 66 přihrávek. "Hokejista je skvělý, ale musí to dokázat na ledě a projít celou přípravu. Věříme, že na roky, které tu strávil, naváže a že se může posunout i dopředu," uvedl Vlasák.

O šest let mladší Suchý je odchovancem Plzně. V minulé sezoně jí vypomáhal v osmi zápasech z prvoligového Chomutova a připsal si jednu asistenci. Dohromady má na kontě v extralize 24 utkání a dvě přihrávky.

Indiáni prodloužili o rok kontrakt i se sedmatřicetiletým Kracíkem. "I když Jardu letos trápila zranění, znovu a znovu dokazoval, jak je platným členem týmu. I pro jeho herní kreativitu jsme moc rádi, že u nás ještě prodloužil smlouvu," podotkl Vlasák.

Pokračovat v Plzni nebudou brankář Jaroslav Pavelka, obránci Bohumil Jank, Adam Jánošík, Lukáš Pulpán a útočníci Miroslav Indrák, Martin Heřman, Vojtěch Němec a Patrik Zdráhal.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.