Ilustrační FOTO - Pixabay

Prodloužení karantény

Indie o další dva týdny prodloužila přísné omezení svobody pohybu, které zavedla kvůli šíření koronaviru.

Toto restriktivní opatření v druhé nejlidnatější zemi světa platí od 24. března, skončit mělo zítra. Agentura DPA uvádí, že nově se v Indii budou rozlišovat takzvané červené zóny, kde je nejvíce případů nákazy, a tam budou lidé moci z domova odejít jenom na nákup léků a potravin nebo kvůli lékařskému ošetření. V oranžové a zelené zóně budou opatření mírnější.

Nadále platí zákaz letecké i železniční dopravy a lidé využívající auta nebo autobusy nesmějí za hranice svého státu. Zavřené zůstávají také školy, hotely, restaurace, nákupní centra a další místa, kde se setkává hodně lidí. Obnovit provoz mohou naopak některá průmyslová odvětví. Už dříve vláda povolila obnovení zemědělských prací a také stavební činnost na venkově. V Indii, kde žije více než 1,3 miliardy lidí, doposud zaznamenali asi 34 200 případů nákazy koronavirem, 1152 lidí s nemocí COVID-19 zemřelo, vyplývá z údajů zveřejněných na internetových stránkách indické vlády.

Vláda rozhodla, že se lidé, kteří uvázli v různých částech země kvůli omezení pohybu, mohou vracet domů. To se týká především pracovních migrantů, kteří kvůli opatřením proti koronaviru přišli o možnost obživy ve městech a nyní se pokoušejí dostat zpět na venkov. Lidé se ale před cestou i po dosažení cíle budou muset podrobit kontrole, zda nemají příznaky covidu-19, a v cílové destinaci absolvovat karanténu. Cesta se také musí uskutečnit za asistence vlády, což znamená, že lidé nesmějí samostatně překračovat hranice jednotlivých indických států.

(pe, čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 1 hlas.

(pe, čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.