Ilustrační FOTO - Pixabay

Útok na ambasádu

Ve čtvrtek ve dvě hodiny ráno bylo kubánské velvyslanectví ve Washingtonu napadeno útočnou zbraní.

K dispozici jsou jen stručné zprávy, podle nichž nejméně dvě kulky zasáhly přízemí budovy a schodiště. Jedna kulka se zaryla do sochy krásného hrdiny José Martího, která je umístěna před vchodem.

Sklo vstupních dveří ambasády bylo podle agentury AP prostřeleno, poškozen byl stožár nesoucí kubánskou vlajku. Okolí velvyslanectví bylo uzavřeno a městští strážníci prohledali zaparkované vozy. Do vyšetřování se zapojila Tajná služba, která má na starosti ochranu prezidenta a jeho washingtonského sídla Policie ve stručné zprávě uvedla, že pachatele našla a zadržela.

Mezinárodní tajemník Komunistické strany USA (CP USA) Alvaro Rodriguez

v prohlášení vedl, že loni Trumpova správa vyprovokovala a schvalovala nezákonné obsazení venezuelského velvyslanectví v hlavním městě USA.

CP USA proto odsuzuje nejen tento útok na velvyslanectví, ale i směřování, jaké nabírá politika USA vůči socialistické Kubě. Požadujeme, napsal Rodriguez, aby městské úřady ve Washingtonu  ostřelování velvyslanectví důkladně a transparentně vyšetřily. Město musí také pátrat po všech jednotlivcích i organizacích, podílejících se na útoku. Veřejnost v USA i ve světě musí mít plný přístup ke všem skutečnostem. Naléháme na naše přátele z celého světa, aby odsoudili tuto situaci a kontaktovali velvyslanectví a konzuláty Spojených států ve svých zemích, aby odsoudily útok na velvyslanectví a zvrácenou protikubánskou politiku Trumpovy vlády.

Překlad (sedl)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 16 hlasů.

(sedl)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.