Pancir-S1 na náklaďáku KAMAZ-6560 8x8. FOTO - Wikimedia commons

Vučič děkoval

Srbský prezident Aleksandar Vučič v sobotu Rusku poděkoval za to, že díky němu je armáda jeho země »desetkrát silnější« než byla v době bombardování ze strany NATO v roce 1999.

Vučič v sobotu navštívil jednotku protiletecké obrany nedaleko Bělehradu, která nedávno dostala ruský protiletadlový a protiraketový systém Pancir-S1.

»Jde o skvělou podporu pro obranu našich měst, pro ochranu naší infrastruktury a pro posílení naší armády,« řekl srbský prezident. »Nechceme na nikoho útočit, chceme chránit budoucnost našich dětí,« prohlásil také.

Srbský prezident Aleksandar Vučič. FOTO - Wikimedia commons

Agentura AP připomíná, že Vučičova návštěva u jednotky protivzdušné ochrany připadla na 21. výročí sestřelení americké stíhačky F-16 nad Srbskem. Americkému komandu se jejího pilota Davida Goldfeina podařilo zachránit a Goldfein nyní působí jako velitel amerického letectva.

»Jsem hrdý na to, že jsem na návštěvě u brigády, která sestřelila F-16,« řekl Vučič, který byl v roce 1999 srbským ministrem informací.

Ruské dodávky vojenských letadel, tanků a protileteckých systémů Srbsku sleduje se znepokojením Západ. NATO v roce 1999 zaútočilo na Srbsko, aby podpořilo separatistické kosovské Albánce. Rusko, které tehdy vedl prezident Boris Jelcin, se drželo do značné míry stranou.

I když Srbsko usiluje o členství v Evropské unii, posiluje zároveň svoje vazby s Ruskem a Čínou.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 33 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2020-05-04 00:59
Jugoslávie se sama ubránit nedokázala. To dokazuje oprávněnost
Varšavské smlouvy. Na nás se imperialisté zaútočit neodvážili,
museli použít zrádce.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.