Ilustrační FOTO - Haló noviny

Nácvik přehlídky

Nad centrem Moskvy přeletělo na sedm desítek různých vojenských letounů a vrtulníků, včetně nejmodernějších strojů armádního letectva MiG-31 a víceúčelových stíhaček Su-57.

Jednalo se o nácvik letecké přehlídky, která se v ruské metropoli uskuteční 9. května u příležitosti 75. výročí konce druhé světové války. Ruský prezident Vladimir Putin kvůli šíření koronavirové infekce koncem dubna rozhodl o odkladu plánované vojenské přehlídky na Rudém náměstí na dobu, až nynější epidemiologická krize v zemi pomine. Nicméně oslavu významného výročí nad ruskou metropolí má kromě dělostřeleckých salv zajistit alespoň elita ruské armádní letecké techniky.

MiG-31. FOTO - Wikimedia commons

Moskvané při nácviku mohli podle agentury TASS spatřit čtyři stíhačky MiG-31K, schopné nést hypersonické rakety Kinžal, a také čtyři stíhačky páté generace Su-57, které jsou vybavené moderní avionikou a technologií stealth, ztěžující zachycení stroje radary.

K vidění byl mimo jiné také letoun včasné výstrahy A-50, strategické bombardéry Tu-95MS a Tu-160 a bombardéry s dlouhým doletem Tu-22M3. Vedle řady dalších typů bojových letounů, nacvičovali přehlídku i piloti bitevních vrtulníků Mi-35, Mi-28N a Ka-52, víceúčelové helikoptéry Mi-8 a těžký transportér Mi-26.

Kvůli včerejší zkoušce na sobotní slavnostní přelet musel být ve vzdušném prostoru nad ruskou metropolí omezen provoz. Nicméně práci moskevských letišť to výrazněji nepoznamenalo, napsala ruská tisková agentura TASS.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 14 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.