Ilustrační FOTO - Pixabay

Mexiko bez piva

Mexiko dělí jen dny od akutního nedostatku piva. Podle BBC to uvedla asociace sdružující místní pivovary. Výrobu piva totiž vláda neoznačila za nezbytnou službu a pivovary proto musely ke konci března přerušit činnost v rámci omezení proti šíření koronaviru.

»Není žádná výroba, žádná distribuce, nevyrábíme jediné pivo,« řekla šéfka asociace pivovarů Karla Siqueirosová. A nemá přesný odhad, kolik piv zbývá v supermarketech a dalších obchodech. Již se k ní však dostaly zprávy, že na některých místech strmě rostou ceny, jak se spekulanti snaží využít nedostatku k rychlému zisku. Siqueirosová však milovníky piva ujistila, že pivovarníci jsou připraveni obnovit výrobu hned, jak to vláda dovolí. Kdy by to mohlo být, neví.

Jedna nizozemská restaurace přišla kvůli pandemii s nápadem, jak obsloužit hosty a dodržet bezpečnostní pravidla. Láká návštěvníky k posezení v malých skleněných domcích s výhledem na moře. Pivovar v německém Willingenu se zase rozhodl zásoby navařeného piva, které mu zůstaly, rozdat.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.