Ilustrační FOTO - Pixabay

Fotbalové týmy budou dočasně moci využít pět střídání místo tří

Fotbalové týmy budou moci vzhledem ke koronavirové krizi dočasně využívat v zápasech pět střídání místo dosavadních tří a šesté pak v případě prodloužení. Revoluční změnu pravidel oznámila světová federace FIFA poté, co ji odsouhlasila mezinárodní pravidlová komise IFAB. Novinka bude platit ve všech soutěžích, které skončí do 31. prosince letošního roku.

FIFA uvedla, že bude na jednotlivých organizátorech soutěží, zda změnu využijí. Podle světové federace byla novinka zavedena vzhledem k nabitému kalendáři, který týmy po uvolnění koronavirových opatření a opětovném rozehrání soutěží čeká.

Vzhledem k tomu, aby změna pravidel příliš nenatahovala zápasy, budou mít mužstva na pět střídání k dispozici pouze tři "okna" a pauzu mezi oběma poločasy. FIFA a IFAB ještě podle vývoje v dalších měsících rozhodnou, zda je třeba dočasnou novinku pravidel prodloužit.

Téměř všechny soutěže po celém světě byly kvůli šíření nemoci covid-19 přerušeny v průběhu března. Většina zemí plánuje dokončit stávající sezonu, což přinese zhuštěný zápasový program. Jako první oznámili znovuzahájení ročníku v Německu, kde se první a druhá bundesliga znovu začnou hrát 16. května.

Vedení dvou nejvyšších bundesligových soutěží už ve čtvrtek informovalo, že o novince v pravidlech uvažuje, odhlasovat si ji ale ještě musejí kluby.

FIFA zároveň povolila všem soutěžím, kterým asistuje videorozhodčí, systém VAR dočasně přestat používat. Rozhodnutí bude opět na každém organizátorovi zvlášť, a to s přihlédnutí ke zdravotním opatřením. Pokud soutěže hodlají video i po koronavirové přestávce dál využívat, musejí ho provozovat v plném rozsahu například včetně asistentů VAR.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.