Ilustrační FOTO - Pixabay

Nehoda při manévrech

Při cvičení íránského námořnictva v Ománském zálivu zahynulo 19 námořníků a dalších 15 bylo zraněno.

Íránská média uvedla, že se nehoda stala poté, co se podpůrné plavidlo příliš při cvičení přiblížilo cíli dalších lodí. Nehodu média bedlivě sledují, neboť Ománský záliv, na který na západě navazuje Hormuzský průliv, je mimořádně citlivou námořní trasou, kterou proudí asi pětina světové ropné produkce.

Incident se stal v ochranném pásu jihoíránského přístavního města Džásk v Ománském zálivu v neděli při cvičení íránského námořnictva, uvedla íránská televize s odkazem na prohlášení námořnictva. Armáda dle agentury AP upřesnila, že o život přišlo nejméně 19 námořníků a dalších 15 lidí bylo zraněno.

»Plavidlo Konárak zasáhla střela v neděli odpoledne při vojenském cvičení,« uvedla státní televize na svých webových stránkách s tím, že incident se stal u jihoíránských břehů. Podle televize se zasažené podpůrné plavidlo při cvičení příliš přiblížilo jednomu z cvičných cílů. Ty měla loď za úkol rozmisťovat pro další plavidla.

Polooficiální íránská tisková agentura Fars sdělila, že nehoda se stala na palubě podpůrného plavidla íránské výroby, které je schopné odpalovat raketové střely. Loď byla zařazena do flotily v roce 2018. Agentura IRNA dříve informovala o 12 hospitalizovaných námořnících a dalších třech lehce zraněných. »Okolnosti této nehody jsou nyní podrobeny technickému vyšetřování,« dodala další íránská tisková agentura ISNA. Íránské ozbrojené síly pořádají manévry v oblasti Ománského zálivu pravidelně.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.