Ilustrační FOTO - Pixabay

Německo chystá masivní podporu drah

Německo hodlá v rámci záchranného plánu vložit až sedm miliard eur (téměř 200 mld. Kč) do státní železniční společnosti Deutsche Bahn, kterou těžce zasáhla koronavirová krize.

Vyplývá to z dokumentu, ke kterému získala přístup agentura Reuters. Deutsche Bahn podle něj také až o pět miliard eur sníží náklady v Německu a odloží plánované uvedení akcií divize Arriva, která působí i v České republice, na burzu.

Za odkladem vstupu divize Arriva na burzu, který se měl uskutečnit v první polovině letošního roku, stojí nejistota na finančních trzích v době koronavirové krize, napsala agentura Reuters. V ČR Arriva podle svých internetových stránek provozuje 2000 autobusů, 35 trolejbusů, zhruba 40 vlaků a zaměstnává více než 3200 lidí.

Odvětví osobní dopravy patří mezi největší oběti koronavirové krize. Deutsche Bahn předpokládá, že v důsledku šíření koronaviru utrpí ekonomické škody v objemu od 11 do 13,5 mld. eur. Sedmimiliardová finanční injekce by tak pokryla více než polovinu předpokládaných škod, upozornila agentura Reuters.

První část pomoci v hodnotě 4,5 mld. eur by podle dokumentu, který je návrhem firmy Deutsche Bahn a ministerstev dopravy a financí, mohla být poskytnuta již v příštích týdnech. Mluvčí ministerstva financí nicméně uvedl, že ohledně způsobu pomoci firmě Deutsche Bahn ještě nepadlo žádné rozhodnutí. Plán navíc bude muset odsouhlasit Evropská komise, která je útlocitná v otázkách hospodářské soutěže v železniční dopravě a mohla by vznést připomínky.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.5, celkem 2 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


slechta48
2020-05-14 12:47
Doufám, že masivní podpora německých státních drah se neprojeví v
další expanzi české dcery na českých kolejích ...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.