Kontroverzní pravicový premiér Benjamin Netanjahu. FOTO - Wikimedia commons

Netanjahuovci pronásledují generálního prokurátora

Izraelský generální prokurátor Avichaj Mandelblit ve středu podal na policii stížnost kvůli výhrůžkám, které dostal na soukromý mobilní telefon. Izraelská média to spojují s blížícím se termínem zahájení procesu, v němž je kontroverzní pravicový premiér Benjamin Netanjahu obviněn z korupce.

Mandelblit vypovídal na policii a ukázal vzkazy, které mu přišly na mobil. Jsou to podle ministerstva spravedlnosti pohrůžky, urážky i výzvy, aby spáchal sebevraždu, a jde zjevně o organizovanou kampaň. »Jste zranitelný, dostaneme vás i vaše děti, vy i vaše rodina zemřete,« zněly některé odporné vzkazy. Televizní stanice Channel 12 tvrdí, že na jednom byla zeditovaná fotografie Mandelblita v nacistické uniformě, další materiál obsahoval klip s nesenou rakví.

Mandelblit Netanjahua obvinil ve třech případech z korupce, podvodu a zneužití důvěry. Proces má začít 24. května. Orit Korinová, která stojí v čele izraelského svazu advokátů, řekla, že pohrůžky Mandelblitovi překračují všechny meze a že je nezbytné, aby je rozhodně odsoudili Netanjahu i ministerstvo spravedlnosti. »Čekám, že se zvolení představitelé nahlas a zřetelně ozvou dříve, než bude prolita krev,« řekla podle ČTK.

Podle izraelských médií úřady předpokládají, že tato kampaň souvisí s demonstrací, která je naplánována na víkend k Mandelblitově domu na telavivském předměstí Petach Tikva. Účastníci chtějí protestovat proti tomu, že Mandelblit Netanjahua obvinil.

Netanjahu po vznesení obvinění řekl, že jde o pokus o puč, za nímž stojí média a opozice, policie a prokuratura vedená Mandelblitem…

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 5 hlasů.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-05-15 12:46
Já nic, já muzikant. Netanjahu je politikář par excelence. Jeho
"přítel" Zeman v tomto kope okresní ligu. A sem tam si dá
nějakého vlastence. Třeba Guaidóa
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.