Ilustrační FOTO - Pixabay

Do Chorvatska prý bez problémů

Čeští turisté by se měli do Chorvatska dostat bez nutnosti předložit negativní testy na COVID-19. Stačí jim prokázat rezervaci ubytování. Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Smolek to řekl Radiožurnálu.

Ministerstvo podle Smolka zjišťuje další detaily o potřebných náležitostech u chorvatské strany. »Úřady ještě nedaly podrobnosti. Ale na vstup do země by měla stačit už pouhá rezervace ubytování,« řekl.

ČR v pondělí chystá videokonferenční jednání o podmínkách cest do Řecka, plánované otevření hranic se Slovenskem a Rakouskem by mohla komplikovat epidemiologická situace v Německu, které s Rakouskem plně otevře hranice 15. června.

Chorvatsko je tradičně nejoblíbenější zahraniční destinací Čechů. Podle údajů Českého statistického úřadu o cestách delších než čtyři dny tam v roce 2018 přijelo 813 000 českých turistů.

Smolek v rozhlasovém vysílání řekl, že čeští turisté mohou Rakouskem projet bez testů a totéž platí pro rakousko-slovinskou hranici. Tam bude potřeba předložit rezervaci na ubytování v Chorvatsku, protože Slovinci na své území vpustí jen lidi, kteří mají umožněný vstup do některého dalšího státu, uvedl náměstek.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.3, celkem 6 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.