Ilustrační FOTO - Pixabay

Přibývá obětí metanolu

Po požití pančovaného alkoholu od začátku dubna v Mexiku zemřelo nejméně 105 lidí. Podle informací ze tří států ve středním Mexiku 29 z nich zemřelo za poslední dva dny.

Jedovatý alkohol si od začátku dubna vyžádal 170 životů i v další latinskoamerické zemi, Dominikánské republice, napsala agentura DPA.

Ve středomexickém státě Puebla bilance obětí alkoholu vzrostla od úterý z 20 na 42, uvedla ve čtvrtek regionální vláda. Dalších 11 lidí je s podezřením na otravu hospitalizováno a jejich stav je vážný.

Zdravotnické úřady v sousedním státě Morelos hlásí 18 mrtvých, stát Jalisco od 26. dubna eviduje v souvislosti s pančovaným alkoholem 38 mrtvých. Dalších sedm lidí zemřelo v jihovýchodním regionu Yucatán, uvádějí tamní média.

V některých zasažených oblastech je nyní kvůli koronavirové krizi prodej alkoholu zakázaný, mezi místními tedy mohlo dojít ke zvýšené konzumaci levného a domácího alkoholu. Kvůli šíření koronaviru byla omezena i výroba etanolu, který v nápojích nahrazuje jedovatý metanol, domnívá se odborník vlády státu Jalisco Denis Santiago, kterého citoval deník La Jordana. Některé oběti z Puebly podle svědků pily nápoj, který se podomácku pálí z agáve. V Dominikánské republice vláda otravy připisuje konzumaci likéru destilovaného z cukrové třtiny a ovoce. Přítomnost metanolu v nápoji nelze odhalit čichem ani chutí a k otravě ho stačí malé množství. Poškozuje orgány i mozek, k příznakům požití patří bolesti v oblasti hrudníku, zvracení, zrychlené a prohloubené dýchání i oslepnutí.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.