Ilustrační FOTO - Pixabay

Huawei leží dál Američanům v žaludku

Čínské ministerstvo zahraničních věcí vyzvalo Spojené státy, aby přestaly s nerozumným omezováním společnosti Huawei a dalších čínských firem. Čínská vláda je připravena se za jejich práva postavit, uvedl podle tiskových agentur úřad.

Peking tak reaguje na páteční oznámení Washingtonu o krocích, které mají firmě ztížit přístup k dodávkám čipů potřebných při výrobě mobilních telefonů a telekomunikačních zařízení.

Podle nových pravidel zahraniční společnosti, které používají americká zařízení pro výrobu čipů, budou muset v USA požádat o licenci dřív, než čipy dodají firmě Huawei nebo jí blízké společnosti HiSilicon. Nová omezení ztíží čínské firmě přístup k jednomu z jejích hlavních dodavatelů, tchajwanskému výrobci čipů TSMC. Ten vyrábí čipy i pro americkou firmu Apple a další technologické společnosti.

Čínský státní list Global Times v pátek uvedl, že Peking je připraven zařadit na seznam nespolehlivých americké firmy. Vyšetřování a sankce ze strany Číny by pak hrozily společnostem jako je Apple, Cisco Systems nebo Qualcomm. V úvahu podle Global Times přichází i pozastavení nákupů letadel amerického výrobce Boeing.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 9 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.