Ilustrační FOTO - Pixabay

Kočner: Sejmout dva novináře a dají pokoj

Podnikatel Marián Kočner, který čelí obžalobě z objednání předloňské vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka, v minulosti prohlásil, že bude třeba »sejmout« dva novináře a pak žurnalisté dají pokoj.

Vyplývá to ze starší výpovědi Kočnerova bratra Ivana před vyšetřovatelem, kterou přečetla předsedkyně senátu v procesu s obžalovanými v případu Kuciakovy vraždy.

Svědectví bratra

Svědek Ivan Kočner využil svého práva u soudu nevypovídat. »V jisté situaci, když jsem hovořil o nestandardních novinářských postupech z mé zkušenosti (...), v té situaci Marian řekl, že jednoho novináře třeba ´sejmout´ a poté ještě jednoho a pak dají pokoj,« uvedl ve výpovědi Ivan Kočner, který byl v minulosti šéfem publicistiky ve veřejnoprávním Rozhlasu a televizi Slovenska (RTVS). Podle svědka mu to jeho nyní obžalovaný starší bratr řekl na rodinné oslavě, která se konala v roce 2012, tedy šest let před vraždou Kuciaka. Dodal, že Kočner vypadal nazlobeně a že o novinářích dále nehovořili.

Podnikatel Marián Kočner. FOTO - Wikimedia commons

Obžalovaný Kočner v reakci u soudu popřel, že by s bratrem na zmíněné oslavě hovořil o novinářích. Sourozence označil za nedůvěryhodnou osobu, která je ovlivňována médii.

Najednou lítost?

Podnikatel Kočner v dubnu vyjádřil lítost nad vraždou Kuciaka, při které byla zastřelena i reportérova přítelkyně Martina Kušnírová, vinu za smrt novináře ale podle ČTK odmítl.

Dva z původně pěti obviněných v případu, včetně vraha Kuciaka a jeho přítelkyně, se dříve doznali. Podle obžaloby si Kuciakovu vraždu objednal Kočner ze msty za to, že novinář poukazoval na jeho rozsáhlou ekonomickou trestnou činnost.

Letos v únoru byl Kočner spolu s exministrem hospodářství, někdejším ředitelem televize Markíza a muzikálovým producentem Pavolem Ruskem nepravomocně odsouzen k dlouholetému trestu za padělání směnek.

(rom)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 7 hlasů.

(rom)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-05-19 09:28
hajek.jiri51
2020-05-19 09:27
Inu, Kočner je moc vhodný prostředek na mlžení podstaty toho
případu. Má toho hodně na svědomí a je vydíratelný. Má rodinu.
Jakou úlohu v tom ale třeba hraje SIS-ka (Zuszová, Toth ...)? Anebo
proč a kam zmizl rozfoukávač protivládních her Nicholson který v
případu taky figuruje. U soudu samozřejmě nevypovídat a ticho po
pěšině. Možná to ví jeho stará která zmizla v křovinách EP.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.