Ilustrační FOTO - Pixabay

Židovský osadník vrahem

Soud v izraelském Lodu uznal židovského osadníka Amirama ben Uliela vinným z vraždy palestinské rodiny. Manželskou dvojici a jejího osmnáctiměsíčního syna zabil před pěti lety při žhářském útoku v palestinské vesnici Kfar Duma na okupovaném Západním břehu Jordánu.

Usvědčení z trojnásobné vraždy může pro 25letého ben Uliela znamenat doživotní vězení. Usvědčen byl také ze dvou dalších případů pokusu o vraždu a žhářství. O výši trestu soud rozhodne později.

Do domu spící rodiny vhodil Ben Uliel zápalnou bombu. Z činu byl obviněn také jeho společník, který byl v roce 2015 nezletilý a který se vloni přiznal, že se podílel na plánování, avšak ve sjednaný čas k domu nepřišel. I jemu podle izraelských médií hrozí v případě usvědčení doživotí. Motivem dvojice byla odveta za předchozí údajný palestinský útok, při němž u Kfar Dumy zemřel Izraelec.

Když se společník na sraz nedostavil, vydal se ben Uliel na místo sám, dům palestinské rodiny postříkal sprejem a ve čtyři hodiny ráno vhodil bomby do dvou staveb na pozemku. V prvním domě nikdo nebyl, ve druhém spala celá rodina. Oba rodiče a malý syn zemřeli, s těžkými zraněními vyvázl podle ČTK jenom starší čtyřletý syn.

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 3 hlasy.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.