Braňme zemědělskou půdu!

V nedávné době jsem se dozvěděl o záměru teplické firmy PH-Real  postavit v Českém středohoří, konkrétně na úrodném poli mezi obcemi Rtyně a Modlany, šest obrovských hal, kterým má padnout za oběť cca 30 ha orné půdy. Opět zde, jako na mnoha dalších místech, vidíme snahu o zmaření úrodné půdy, a to v době, kdy každým dnem naše republika ztrácí výstavbami různého druhu téměř 10 ha půdy denně. A ještě navíc v době, kdy si více než jindy uvědomujeme, jak jsme zranitelní v případě jakéhokoliv stavu nouze. Jaký je obraz zemědělství v naší zemi? Jsme nesoběstační a odkázaní na dovoz ze zahraničí. Není tedy vůbec divu, že máme květák za sto korun a brambory dražší než pomeranče a pověstné banány.

Jsem přesvědčen, že v době, kdy ze všech sil bojujeme se suchem a stát na to vynakládá obrovské prostředky, bychom neměli tolerovat výstavby objektů, které v letním období naopak teplo vyzařují a jdou proti této myšlence. Obzvláště když jsme svědky toho, že řada těchto hal je minimálně využívaných a tedy zbytečných.

Ústecký krajský úřad tento záměr již dvakrát zamítl, což z mého hlediska je naprosto správné. Místní obyvatelé dotčených obcí jsou dle mých poznatků také proti plánovaným stavbám firmy PH-Real, a přesto se firma snaží svůj záměr protlačit stůj co stůj. Já osobně jsem zásadně proti této výstavbě a stejný postoj jasně zaujímá i KSČM, která vždy bránila zániku a maření kvalitní zemědělské půdy, tolik nezbytné a důležité pro život lidstva.

Radek ČERNÝ, předseda komise pro zemědělství a venkov Rady Ústeckého kraje, vedoucí kandidát KSČM pro krajské volby v Ústeckém kraji


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 28 hlasů.

Radek ČERNÝ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Vladimir.novak1
2020-05-20 11:22
Vladimir.novak1
2020-05-20 11:21
Zda - li pak soudruh Černý pracoval fyzicky v zemědělství nebo si na
zemědělce jen hraje? To nevíme, ale přikloňme se k té lepší
variantě. Pak ovšem by měl spolupracovat se všemi odborníky, co jsou v
KSČM, ba i nečleny.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.