STOP WAR – dělejme lásku!

Jak jsem se dočetl v Haló novinách, navzdory koronavirové krizi chce česká vláda masivně investovat do vybavení armády. Podle ministerstva obrany je mnoho nyní provozovaných bojových vozidel pěchoty nepojízdných. A kdo a co nás tedy právě teď chrání? Taková armáda je skutečně pro srandu králíkům. Nehledě na to, kdo je za nefunkčnost této techniky zodpovědný. A tak se bude kupovat 210 nových BVP. Proč právě 210? Proč ne 211 nebo třeba rovnou 220? Ministerstvo obrany by za ně mělo zaplatit asi 52 miliard korun! Vedle BVP je také nefunkční více než polovina používaných děl. I děla tudíž chce armáda brzy kupovat nová, pořídí jich 52. (A to chrabrým dělostřelcům bude muset armáda nakoupit ještě vatu do uší.) Premiér Andrej Babiš potvrdil také nákup nových terénních vozů…

Prosím vás, k čemu jsou dobrá děla? V jedenadvacátém století! A na koho mají střílet? A hlavně – proč?!! Vůbec, v této době, myslím tím existenci lidstva jako takového, v době během několika minut se přemísťujících smrtonosných jaderných hlavic z kontinentu na kontinent, jsou děla naprostý přežitek. Nebo se snad počítá s nějakou lokální válkou? A proti komu? Rusku? Který militantní dement tohle vymyslel? Páni z NATO? Ať jde NATO do… víte, kam! Moc dobře si vzpomínám na 60. až 70. léta a na demonstrace zarostlých »mániček« s transparenty STOP WAR - MAKE LOVE. Ano, vážení, na Západě!!!

Babiš si libuje, že pokud se potvrdí hospodářské prognózy, české výdaje na obranu by mohly v roce 2021 činit 1,46 procenta hrubého domácího produktu a překročit tak závazek vůči Severoatlantické alianci, který je 1,4 procenta (jen aby se, probůh, »Svatá Aliance« nezlobila)! Rozpočet na obranu na příští rok by měl být 85 miliard korun, letos resort hospodaří s částkou 75,5 miliardy. Hurrrááá do nich!!! Ale do koho, vlastně?

Stejně tak premiér pochválil armádu, jak pomáhá při zvládání koronavirové krize. A proto zřejmě potřebuje nová děla, nová bojová vozidla. Aha, už chápu! Takže kola nebo pásy nových bévépéček koronavirus převálcují a nová děla ho ještě navíc rozstřílejí na cucky.

Vážená česká vládo, jdi s tím válečným harašením už taky někam! Já o NATO a jeho válečná šílená dobrodružství nestojím. Málo nadělaly jeho kreténské eskapády ve světě škody? Já chci mít klid, a ne si vymýšlet stále nějakého nového nepřítele. Opakuji, jestliže naše armádní bojová technika byla doposud prakticky nefunkční, pak je namístě otázka, co nás tedy chránilo! A opakuji, na koho se teď chystáme?! A proč a v čím zájmu!? Kdyby se ty miliardy než na děla daly raději do zdravotnictví a do školství a vůbec na potřebnější věci. Mámy samoživitelky po zaplacení složenek prý mají tisícovku na měsíc! A co sucho a nedostatek vody a co kůrovcem zničené lesy? A nějakej multimiliardář si staví na pobřeží oceánu barák za 10 milionů dolarů…

Prosím vás, pojďme dělat lásku, a nikoliv hovadiny!

Miroslav KANTEK


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 124 hlasů.

Miroslav KANTEK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


jmarek3
2020-05-21 20:10
Vojenský problém můžeme také řešit tím, že zaplacením miliard
může být zalesnění krajiny(Strom jako raketa) vodní plocha - pěchota
apod.Do kolonky pro NATO by se toto hodilo a pro náš stát by to bylo
úžasné zbrojení
kozpav
2020-05-20 16:32
Děkuji pane Kantek,krásný článek.
svaty_vaclav
2020-05-20 12:14
Impozantní byla vojenská přehlídka CZ army dne 28.10.2008. Při
přehlídce 28.10.2008 v Praze na Evropské třídě předvedla army CZ,
že disponuje celými dvěma tanky. To byla dobrá zpráva, ale CZ army
měla být posilována. Česká ministryně obrany Parkanová tehdy
obratně obstarala další vojenskou pomoc, tentokrát z USA. Po tvrdém
jednání o radaru dodaly USA v roce 2008 do Česka jeden 70 let starý
tank československé výroby, ukořistěný US armádou německému
Wehrmachtu ve 2. sv. válce a odvezený do USA. Amíci už museli pochopit,
že si Češi nenechají čůrat na záda a radar v Brdech neměli mít jen
tak zadarmo. Generálové a plukovníci z CZ army obviňovaní, že si
nechávali z armádního rozpočtu vyšívat slipy, tak mohli bez obav
přeplánovat pěší výcvik na výcvik s technikou. Při přehlídce CZ
army v Praze na Evropské třídě jela dojemná přehlídková formace 6ti
četníků Městské policie Praha na bicyklech. Z přehlídky 28. října
2008 v Praze museli mít obyvatelé ČR dobrý pocit, že už můžou
klidně spát. Neklidné spaní museli mít od přehlídky Rusové z
předvedené české bojové síly a údajní ruští agenti v Čechách
určitě strachy sbalili kufry.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.