Ilustrační FOTO - Pixabay

Němci se cpou na Malorku

Němci se u španělských úřadů dožadují, aby jim umožnily cestu na Malorku, jestliže tam vlastní nemovitost. Madrid to ale odmítá a trvá na tom, že si Němci musejí počkat, až skončí celostátní karanténa.

Nouzový stav měl ve Španělsku skončit 24. května, němečtí majitelé nemovitostí na ostrově by jej ale rádi viděli zrušený dříve. Premiér Pedro Sánchez však v sobotu uvedl, že parlament požádá o jeho prodloužení o další měsíc. Němci neváhají pohrozit stažením investic z ostrova, uvedla agentura AFP. »Na Malorku letos musejí jezdit turisté, jinak to ostrov zbídačí. Tady je na turistech závislé skoro všechno,« varoval v týdeníku Der Spiegel Ralf Becker, který stojí za iniciativou vyžadující přístup Němců na Malorku. Ostrov je mezi Němci natolik oblíbený, že se mu přezdívá »17. spolková země«. Loni se jich na idylické pláže ostrova přijelo rekreovat asi 4,5 milionu.

Španělská vláda ale nechce riskovat opětovné zhoršení epidemie dovezenými případy. Do uzavřené země se od minulého pátku dostanou letadly a na lodích jen Španělé, osoby s trvalým pobytem a lidé, kteří mají výjimku. Vlastnictví rekreační nemovitosti ale důvodem k přiznání výjimky není. Kabinet, který zakázal i pohyb lidí mezi jednotlivými regiony, argumentuje, že by nebylo spravedlivé, aby Španěl do svého výletního domku nemohl, zatímco cizinec ano.

Rozpaky nad požadavky svých krajanů projevují i někteří němečtí usedlíci na Malorce. »To, co se vám jeví jako snová luxusní destinace, je vlast mnoha dětí, které musejí zůstávat zavřené doma, ale které na rozdíl od vás chápou, že si teď nemůžou chodit hrát na hřiště,« řekla ve videu Alice Weberová, která má na starosti mezinárodní vztahy ve španělské regionální levicové a ekologické straně Més per Mallorca.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.9, celkem 7 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.