Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Pandemie změnila britskou železnici

Britské dráhy i jednotlivá vlaková nádraží přijaly nová opatření s cílem zabránit přeplnění vlaků a železničních stanic po celé zemi.

Cestující například mohou ve vlacích obsadit jen některá místa, aby se i nadále udržoval společenský odstup zavedený ve snaze zabránit šíření nemoci COVID-19. Rovněž spoje, které už budou zcela zaplněné, nebudou stavět ve všech zastávkách, napsala britská BBC.

Jak zpravodajská stanice uvedla, na stole jsou ale i další, mnohem radikálnější nápady, jako žádat předem po cestujících, aby si zarezervovali časový úsek, ve kterém dorazí na stanici, nebo zabránit jim dostat se do vlaku nebo i vystoupit na stanici, která je už plná.

Podle zpravodaje BBC, který navštívil vlakové nádraží Euston, nová opatření v praxi znamenají, že se na stanicích v určitou chvíli nachází i více zaměstnanců ochranky či policistů než cestujících. Ti všichni mají na starosti kontrolovat a omezovat množství lidí, kteří chtějí využít železniční dopravy.

Železniční společnost Network Rail v této souvislosti oznámila, že ve snaze zabránit přeplnění vlaků přidala množství spojů. Denně by mělo jezdit asi o 3000 vlaků více. Vzhledem k úsilí o dodržování společenského odstupu mohou být nicméně jednotlivé vlaky zaplněny jen z 10 až 13 procent.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.2, celkem 5 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.