Polemika ano, ale konstruktivní

David Klimeš se snaží ve svém komentáři děsit prosazováním potravinové soběstačnosti.Prý místo banánů dostaneme zelí. Navíc se prý poslanci snaží vrátit ke komunismu. Klimeš se hluboce mýlí, lidé používají vlastní rozum.

Není možné jim podsouvat, že je špatné preferovat domácí produkci. Rajčata vypěstovaná u nás jsou mnohdy kvalitnější nežli ta dovozová. Celer, brambory, cibule nebo květák a okurky mají u nás dobré podmínky, ideologie s tím nemá co dělat. Pokud se podaří domácí produkci navýšit, přestanou ceny například u zeleniny šplhat nahoru. To je pro spotřebitele vcelku pozitivní představa. Některé prognózy u dovozu deklarují další cenové nárůsty. Cena květáku šplhající se ke sto korunám za kus je neúnosná. Označení původu potravin je běžné i v zahraničí, nevidíme v tom žádnou diskriminaci. Nejde o zvýhodňování agroimpéria, jak se David Klimeš snaží veřejnosti podsunout. Potravinová soběstačnost je prospěšný a pozitivní krok, který nás o banány rozhodně nepřipravuje. Možná ale tak trochu může omezit profit zahraničních dodavatelů. Klimešova demagogie je v tomto případě značně hloupá.

Pavel KOVÁČIK, předseda poslaneckého klubu KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.3, celkem 155 hlasů.

Pavel KOVÁČIK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-05-24 18:55
Já raději to zelí. Odjakživa. Nedovedu si představit
vepřo-knedlo-banano. I když Kašpárek na to má asi jiný názor.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.