Ilustrační FOTO - Pixabay

V Karáčí spadlo letadlo na domy

V pákistánském Karáčí včera spadlo civilní letadlo. Starosta města Vasim Achtar sdělil, že neštěstí nepřežil nikdo ze 107 lidí na palubě. Média ale mluví o přeživších, lékař z jedné karáčské nemocnice potvrdil úmrtí nejméně pěti lidí. Airbus A-320 se zřítil do obydlené oblasti poblíž letiště, měl technické problémy.

Informace médií o počtu lidí na palubě se ale od údaje starosty liší. Podle deníku Dawn řekl mluvčí letecké společnosti PIA, jíž letadlo patřilo, že na palubě bylo 90 pasažérů a osmičlenná posádka. Televize Geo zveřejnila seznam cestujících, podle nějž na palubě cestovalo 51 mužů, 31 žen a devět dětí. Úřad pro civilní letectví sdělil, že v letadle bylo 99 lidí včetně posádky. Podle Geo bylo možné z trosek vyprostit 15 až 20 lidí a osm zraněných převezli do nemocnice. Geo oznámila, že při nehodě přišel o život novinář Ansar Nakvi, který dříve pracoval pro stanici The News. Na palubě byl i ředitel paňdžábské banky Zafar Masúd, jehož rodina potvrdila, že přežil. Achtar řekl, že zničeno bylo nejméně šest domů.

Airbus startoval v jednu hodinu odpoledne místního času (v 10.00 SELČ) z Láhauru a v Karáčí měl přistát za necelé dvě hodiny. Před přerušením kontaktu posádka oznámila selhání jednoho motoru a požádala o nouzové přistání. Svědci viděli letoun párkrát zakroužit v blízkosti letiště. Podle Geo dostal pilot informaci, že jsou na přistání připraveny obě letištní dráhy. Na místo vyjely sanitky a záchranáři a armáda poslala jednotku rychlého nasazení. Na záběrech Geo bylo vidět poblíž místa neštěstí mnoho lidí. Sanitky si mezi nimi musely klestit cestu. Ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo mimořádnou situaci ve všech velkých karáčských nemocnicích.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.