Prezident Miloš Zeman. FOTO - Haló noviny

Kandidát na předsedu NS zabodoval u Zemana i věkem

Prezident Miloš Zeman vybral za nového předsedu Nejvyššího soudu Petra Angyalossyho i kvůli jeho nižšímu věku. V pořadu Partie na Primě to řekla ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO).

Angyalossymu je 56 let, místopředsedovi Mezinárodního trestního soudu v Haagu Robertu Fremrovi, kterého navrhovala ministryně a jehož podporovala i řada odborníků, je 62 let.

Výběr předsedy NS je v přímé kompetenci prezidenta. Benešová uvedla, že jí Zeman výběr zdůvodnil věkem kandidátů. »Problém je v tom, že kdyby tam dal některého ze starších, vytýkala by se mu minulost. Tenhle přišel v porevoluční době do justice,« sdělila ministryně o prezidentových argumentech. Zopakovala, že sama považovala za nejlepšího kandidáta Fremra.

Benešová zdůraznila, že proti Angyalossymu nemá žádné výhrady. »Já četla jeho životopis, prošel všemi stupni soudnictví, určitě odborné předpoklady má. Žádná závadová činnost nebo nějaké podezření, že by někomu nadržoval, tam nikdy nebylo,« konstatovala. Je připravena s novým předsedou NS spolupracovat, při jeho jmenování na Pražském hradě se dohodli na společné schůzce.

(ku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 13 hlasů.

(ku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.