Ilustrační FOTO - Pixabay

Povinné pojistné se zlevňovat nebude

Průměrná cena povinného ručení se v dubnu opět snížila, a to na 6712 korun. V březnu činila 6819 Kč. Za částku 6712 korun tak bylo možné podle Broker Consulting POVIndexu sjednat v dubnu povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW, typický vůz, kterým jezdí české domácnosti.

Z hlediska jednotlivých regionů si ceny v Praze připisují k průměrnému indexu navíc 10,5 procenta a ceny ve městě velikosti Benešova naopak na průměr ztrácejí 13,3 %.

Pojišťovny v některých státech podle analytika neživotního pojištění Broker Consulting Jiřího Váchala zvažují vracení pojistného s ohledem na menší provoz kvůli omezením či zákazu pohybu a nižší počet nehod v porovnání s dlouhodobým sledováním v daném období.

»V našich krajích se o takovém přístupu neuvažuje. Důvodem může být to, že pokles provozu na silnicích byl velmi krátkodobý a rychle se vrátil k normálu. Navíc se předpokládá, že lidé se nyní budou v zájmu bezpečnosti do práce raději dopravovat autem než MHD, což může vést k nárůstu škod,« míní Váchal.

Přestože pojišťovny vykázaly v době nouzového stavu až třetinový pokles automobilových škod, zlevňovat pojistky ani vracet peníze klientům nebudou, vyplývá z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Tvrdí, že stále na škodách v povinném ručení vyplácejí více, než přijmou na pojistném. Některé z nich ovšem nabízejí pojistky podle najetých kilometrů, takže jejich klienti zaplatí za povinné ručení méně.

Většina pojišťoven sazby takzvaně segmentuje, tedy stanovuje podle věku a místa bydliště řidiče, stáří vozidla, objemu a výkonu motoru, počtu ujetých kilometrů a dalších kritérií. V budoucnu půjde i o frekvenci a rozsah přestupků či vybavenost asistenčními systémy.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 3 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.