Žijme dneškem a řešme problémy současnosti

V poslední době se ve veřejném prostoru projevuje až nevídaná starostlivost o dění v KSČM. Pro mnohé je to nepochopitelné, někteří se však chytají své příležitosti a snaží se KSČM nasadit takzvaně psí hlavu. Trochu ale opomněli, že lidé mají vlastní rozum a poměrně dobře dokážou odhadnout věci podstatné a nepodstatné.

Starostlivost o průběh nadcházejícího podzimního sjezdu je evidentní snahou podsunout KSČM zdánlivou rozpolcenost a vzájemné ataky. Z kontextu vytržené vyjadřování může sice momentálně zapůsobit, ale o tom, kam bude KSČM nadále směřovat, rozhodne sjezd strany, především jeho delegáti, kteří se skládají ze zástupců z celé České republiky. Strana nikdy nebyla a nebude stranou jednoho muže, a proto je naprosto pochopitelné, že stejně jako při minulých sjezdech se kandidatury na předsedu zúčastní víc lidí. Nikdy bychom si nepřáli, aby kandidát byl pouze jeden a ostatní nedostali šanci se volby zúčastnit a předložit své návrhy na další vývoj strany a její činnosti. Neustálé vracení se do minulosti a nepříliš přesná modifikace různých vyjádření čím dál víc dokazují, že se jedná o zcela cílený útok na identitu KSČM. Mám za to, že tento nefér styl politického boje bude těm slušným lidem ve všech politických stranách cizí a jedinci, kteří tyto pokusy činí, tak spláčou nad výsledkem.

Tolerance současné vlády nám nejen umožnila stabilitu země, ale také velmi důrazně pomohla prosadit body našeho volebního programu, a to především body, které mají dopad na jednotlivé občany, ať už se týkají seniorů, handicapovaných, zdravotnictví či sociální sféry. Je vcelku logické, že pokud naše návrhy projdou schvalovacím řízením, prezentujeme je nejen my, ale i vládní představitelé jednotlivých resortů, kterých se tyto body týkají. V současné době prosazujeme zvýšení potravinové soběstačnosti, ochranu vody a půdy. Některým to působí vrásky na čele, a to především proto, že zahraniční dodavatelé by při navýšení potravinové soběstačnosti mohli přijít o část svých zisků.

Netřeba nám nabízet lekci moderních dějin. Postačilo by, pokud by dějinné události nebyly různě modifikovány a jejich hodnocení ponecháno odborníkům z oblasti historie. Současnost má své aktuální bolístky, kterými je například nezaměstnanost, nedostatek pracovních sil v zemědělství, sociálních službách i zdravotnictví. Ne všichni jsou schopni absolvovat přeškolení a u některých profesí to ani nejde.

Prognózy toho, jaký bude výsledek podzimních krajských a senátních voleb, jsou v současné době na úrovni věštění z křišťálové koule.

Vhodným zájmem, který si zasluhuje rychlé řešení, je stav možné nezaměstnanosti na Sokolovsku, otázka toho, jak dopadnou zaměstnanci hutních provozů na Ostravsku, zda se zprovozní vyhaslé pece, a lidé tak nepřijdou o práci. Velký propad zaznamenává i lázeňství a my bychom se měli velmi intenzivně starat o to, aby lázně nemusely svou činnost výrazně omezovat. S omezením jejich činnosti totiž přijdou další lidé o práci. Ceny potravin a zeleniny, které raketově stoupají, zapříčiní menší schopnost lidí nakupovat, a tím opět může dojít ke snížení zaměstnanosti. Starejme se tedy o věci podstatné a chiméry nechme spát.

Pavel KOVÁČIK, předseda poslaneckého klubu KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 184 hlasů.

Pavel KOVÁČIK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


reich.mir.fan
2020-05-26 20:46
Jak se bude vyvíjet další osud KSČM rozhodne ten malý zbyteček dosud
této straně věrných voličů.Soudruh Kováčik jednak žvaní a jednak
dobře ví co se ve straně děje a proto jeho prvořadým a jediným
cílem je za každou cenu se propachtovat do senátní trafiky.
Vladimir.novak1
2020-05-26 17:00
Soudruh Kováčik buď žvaní nebo neví co se děje v KSČM. A neměl by
odvádět pozornost jinam.Příklady: Stále v prostoru HaNo působí
osvědčené kvarteto Filip - Kováčik - Vostrá - Dolejš. Naproti mnozí
"opozičníci" v KSČM mají zde zřejmě zakázáno
vystupovat,jmenujme např.s.Skálu.To je v KSČM, plné huby demokracie a
svobody zcela zřejmé.Dnes je opravdu KSČM stranou jednoho muže,lze se
dovtípit koho, může se na to i uspořádat anketa.No, nezaměstnanost
není jen na Sokolovsku, na Ostravsku, částečně dopadla i na tu
skvělou Prahu. Lázní je škoda, i když mnoho důchodců se tam jezdí
přecpávat, což třeba výborně působí na pohybová ústrojí.Pravda,
ceny stoupají, dalo se to čekat, lidé by měli ale bojkotovat některé
zlodějny, když jsem třeba viděl cenu kynutých knedlíků v restauraci
(130 Kč),tak jsem pokračoval dále.Chiméra, nechiméra, žádní
poslanci (tedy i z KSČM) nezabrání tomu, co tady jmenoval
s.Kováčik.Práci čest!
fronda
2020-05-26 14:29
Rozhodující jsou volební výsledky a to je dlouhodobě katastrofa.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.