Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Nejhlubší důl zavřel

Nejhlubší důl na světě Mponeng v Jihoafrické republice (JAR) musel být dočasně uzavřen kvůli šíření nákazy koronaviru. Infekce se potvrdila u 164 dělníků, oznámila v neděli nadnárodní společnost AngloGold Ashanti. Důl, dříve uzavřený v rámci přísných opatření proti koronaviru, se částečně znovuotevřel teprve v dubnu.

Společnost AngloGold Ashanti, která provozuje doly v Africe, Jižní Americe a Austrálii, uvedla, že v Mponengu dosud provedla 650 testů, nyní na výsledky čeká už jen hrstka pracovníků. Nákazu firma poprvé zjistila u jednoho ze zaměstnanců minulý týden. »Produkce byla po diskusi a v rámci preventivních opatření dočasně zastavena na dobrovolné bázi, abychom mohli dokončit fázi vyhledání kontaktů a znovu pracoviště a klíčovou infrastrukturu řádně vydezinfikovat,« uvedla společnost. AngloGold oznámil, že většina jeho pracovníků nemá příznaky a ti pozitivní jsou v izolaci, jak ukládají úřady.

Mponeng se loni podílel 7,4 % na celkové produkci zlata společnosti. AngloGold Ashanti loni zaměstnával na 5000 zaměstnanců. Doly musely kvůli nákaze uzavřít i další společnosti v odvětví, které v JAR zaměstnává přes 500 000 lidí. V zemi s populací 57,7 milionu obyvatel, se od propuknutí nákazy nakazilo 22 583 lidí, z nichž 429 zemřelo. Prezident Cyril Ramaphosa uvedl, že JAR od 1. června začne uvolňovat další opatření, která umožní téměř úplné otevření ekonomiky.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.