Ilustrační FOTO - Pixabay

Starosta za ODS zatajil majetek

Starosta středočeských Milovic Lukáš Pilc (ODS) si s dodržováním platných zákonů hlavu příliš neláme. Na základě výzvy zastupitele za KSČM Zdeňka Milaty byl donucen přiznat majetek, který dosud jako veřejný funkcionář tajil.

Jednalo se o dva domy a několik pozemků. Nicméně jeho počínání vyhodnotil Odbor střetu zájmů a boje proti korupci Ministerstva spravedlnosti ČR jako jednání, které by mohlo vykazovat znaky přestupku dle zákona o střetu zájmů. S ohledem na nouzový stav, jenž trval do 17. května a po který bylo postupování přestupků pozastaveno, byla věc 19. května předána k projednání přestupku správnímu orgánu Městského úřadu Lysá nad Labem jako obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, v jehož územním obvodě má veřejný funkcionář trvalý pobyt. Jak dopadlo přestupkové řízení, dosud nevíme, ale už teď se ukázalo, že snaha KSČM o důsledné prokazování majetku je důvodná.

Je úsměvné, že v radničním periodiku dotyčný politik za ODS často napadá opozici, a dokonce vládnoucí koalice KDU-ČSL, Svobodných, TOP 09 a ODS znemožnila opozici složené z KSČM, ANO a Zelených účast v kontrolním nebo finančním výboru zastupitelstva města. »Bohužel si vládnoucí ODS se svými poskoky udělala z Milovic Eldorádo a chová se ve městě jako na dobytém území, kdy se s opozicí příliš nebaví, a už vůbec ji nezajímá názor občanů. Výsledkem jsou zejména pochybné prodeje pozemků a neplnění již schválených plánovacích smluv s investory, kteří již tak mají naprosto volnou ruku,« uzavřel Milata záležitost aktuálního dění v nejmladším městě republiky.

(zzm)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 35 hlasů.

(zzm)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-05-27 11:54
Nenažranost nemá politický kabát, i když se u členů různých stran
může mít i podstatně rozdílnou četnost.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.