Ilustrační FOTO - Haló noviny

Černochová: Ministr kultury se chová jako nácek

Poslankyně Jana Černochová (ODS) přirovnala ve Sněmovně ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD) kvůli jeho výrokům o Izraeli k nacistům.

Kritizovala jeho srovnání izraelských plánů na anexi židovských osad na Západním břehu Jordánu s osudy bývalého Československa v minulém století. Zaorálek se proti slovům Černochové ohradil. Ta se po diskusi Zaorálkovi jako poslankyně omluvila. »Jako občanka si názor ponechám,« uvedla.

Lubomír Zaorálek. FOTO - Wikimedia commons

Černochová poukazovala na Zaorálkův výrok v médiích, že je nutné zastat se Palestinců, pokud jim hrozí podobný osud, který opakovaně stíhal Československo ve 20. století. »Jak je možné, že ministr vlády si dovolí konstatovat něco tak absurdního veřejně v novinovém článku?« tázala se poslankyně ODS. Zaorálek by podle ní neměl šířit ostudu v zahraničí. »Je naprosto ironické, že pan ministr kultury se chová v těchto dnech jako ten největší nácek,« prohlásila Černochová.

Zaorálek zdůraznil, že není možné silou a vojáky obsadit cizí území. »Za to, že jsem to řekl, jsem nacista? Skandál je to, jaký výrok jste použili proti mně,« uvedl. Podle něj je logické, když česká strana řekne někomu, s kým má strategické partnerství, že je něco špatně. »Česko se svou zkušeností, kterou má z 20. století, nemůže mlčet k tomu, když se někde nerespektují základní mezinárodní pravidla a kde se použije síly na obsazování území,« řekl. »Cesta, kterou se vydává Izrael teď, je cesta do zdi,« míní.

Pozornost v posledních dnech vyvolal článek ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) a jeho předchůdců Zaorálka a Karla Schwarzenberga (TOP 09), v němž izraelské plány kritizovali. Ve společném článku napsali, že anexe osad by do budoucna vyloučila vytvoření samostatného státu. Izraelská vláda má v červenci zahájit debatu o případném připojení židovských osad k Izraeli, což by znamenalo anexi tohoto území. Sněmovna rozhodla, že se bude záležitostí zabývat 17. června, zahraniční výbor o týden dřív.

(ku, jad)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 25 hlasů.

(ku, jad)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-05-28 15:16
Poslankyně Černochová je zřejmě slepá, hluchá a navíc zjevně
pitomá. Židy ani přežitý holokaust neopravňuje aby totéž nebo
něco velmi podobné činili jiným. A stát Izrael nestydatě holokaust
zneužívá na to aby dlouhodobě ignoroval mezinárodní právo a choval
se vůči jiným stejně jako ti, co židovskému národu způsobili
nezměrná utrpení. A to je nepřípustná drzost, jak od Izraele, tak
těch co ho v tom nekriticky podporují. A na druhé straně mlčí k
neofašistům ve vlastní straně. Černochová vůbec a i Zeman a jim
podobní by se měli nad sebou hluboce zamyslet, dřív než způsobí
daleko větší neštěstí.
svaty_vaclav
2020-05-28 14:13
Poslankyně za ODS Černochová by se měla zaměřit na nácky ve
vlastních řadách ODS, kteří staví pomníky příslušníkům
německých SS, a těm z řad a vedení ODS, kteří nad tím drží
ochrannou ruku.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.